Drużyna z Częstochowy wygrywa ćwierćfinał Pucharu Polski

14.03.2019

Raków RKS pokonał 2:1 Legię Warszawa w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski, awansując tym samym do półfinału rozgrywek. Dla czerwono-niebieskich bramki zdobyli Piotr Malinowski i Andrzej Niewulis.

Trener Marek Papszun może czuć dumę ze swoich podopiecznych, którzy w środowe popołudnie dzielnie walczyli, aby wygrać to spotkanie. Już w pierwszych minutach meczu Raków wyszedł na prowadzenie po celnym strzale Piotra Malinowskiego, co wywołało ogromną euforię na trybunach przy ul. Limanowskiego. Tę część meczu zdecydowanie kontrolowali czerwono-niebiescy, aż do momentu, kiedy w 30. minucie doszło do wyrównania przez bramkę Michała Kucharczyka. Ostatnia część pierwszej połowy była mocno wyrównana. W drugiej połowie nie było natomiast zbyt wielu sytuacji podbramkowych ze względu na to, że żadna z drużyn nie mogła skutecznie przedostać się pod pole karne przeciwnika. Po zakończeniu się regulaminowego czasu gry, doszło do dogrywki i w 112. minucie gry Andrzej Niewulis zdobył bramkę na wagę półfinału Pucharu Polski. -Na stadionie przy ul. Limanowskiego 83 w środowe popołudnie było mnóstwo walki przez całe spotkanie. Obie drużyny grały szybko, intensywnie, ale nie mogły przebić się przez swoje linie obronne. Piłkarzom Rakowa udało się to dwukrotnie, co zaowocowało w końcowe zwycięstwo. Słowa uznania należą się też kibicom, którzy w komplecie stawili się na trybunach, by przez pełne 120 minut dopingować swoich ulubieńców. Nieocenione wsparcie trybun to coś, czego piłkarze w ostatnich minutach potrzebowali – ocenił klub. Raków zagrał ten niezwykły mecz w składzie: Szumski – Petrasek, Niewulis, Kasperkiewicz, Malinowski, Schwarz, Sapała, Kun, Listkowski (85. Bartl), Zachara (58. Szczepański), Musiolik (94. Friday Eze). W barwach Legii wystąpili natomiast Majecki – Stolarski, Jędrzejczyk, Remy, Hlousek, Antolić, Kucharczyk (109. Praszelik), Medeiros (74. Agra), Nagy (46. Carlitos), Hamalainen (82. Kulenović).

-Dokonaliśmy czegoś, co wydawało się niemożliwe. Ograliśmy Mistrza Polski. Uważam, że w dobrym stylu. Przeciwnik nie stworzył dużo szans – mecz był wyrównany. My graliśmy konsekwentnie, byliśmy bardzo dobrze zorganizowani. Zawodnicy wykonali tytaniczną pracę, żeby zamknąć piłkarzy Legii i nie pozwolić im tu rozwinąć skrzydeł – mówił na konferencji po meczu trener Rakowa Marek Papszun, dodając – Jestem dumny z tej drużyny, ludzi, z którymi współpracuję, bo to ich zasługa. Zrobiliśmy coś nieprawdopodobnego i z tego się bardzo cieszymy. To dzisiaj jest dla nas najważniejsze.

Klub przedłużył kontrakt z trenerem Markiem Papszunem jeszcze przed meczem z Legią Warszawa. Umowa szkoleniowca czerwono-niebieskich obowiązywać będzie do końca sezonu 2020/2021. – Jestem zadowolony z tego, że właściciel Klubu wraz z Zarządem, obdarzyli mnie zaufaniem i przedłużyli ze mną kontrakt na kolejny rok. Wiem, że spowodowane jest to przede wszystkim postawą drużyny i wynikami naszej pracy. Cieszę się też, że za tym działaniem idą dodatkowe kroki takie jak choćby przedłużenie kontraktów moich współpracowników. Mogę tu zdradzić, że było to jednym z warunków przedłużenia mojej umowy – powiedział szkoleniowiec.