Dwa poważne wypadki na DK 46

12.05.2022

Dwa poważne wypadki na DK 46

Dwa dni i dwa poważne wypadki na drodze krajowej nr 46. W środę w Lisowie zderzył się samochód ciężarowy i dwie osobówki. Dwie osoby zostały ranne. Kolejne poważne zdarzenie miało miejsce następnego dnia w okolicach Pawonkowa. Policjanci apelują o ostrożność na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W środę 11 maja krótko po godzinie 15.00 w Lisowie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem ciężarowego Volvo i dwóch samochodów osobowych. Jak ustalili policjanci, 49-letni mieszkaniec województwa opolskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu. W efekcie najechał na tył osobowego Renault, którego kierujący chciał skręcić w lewo. Na tym jednak nie koniec. Osobówka została przesunięta na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z nadjeżdżającą z przeciwka skodą.

Kierowcy osobówek zostali ranni i zostali zabrani do szpitala w Częstochowie. Na czas policyjnych czynności droga była zablokowana, a ruch odbywał się wyznaczonymi objazdami. Stróże prawa ustalili, że wszyscy kierujący biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi.

Do kolejnego poważnego wypadku doszło na krajowej 46 wczesnym rankiem 12 maja. Krótko po godzinie 4.00 na prostym odcinku drogi pomiędzy Pawonkowem, a Gwoździanami kierowca fiata, 62-letni mieszkaniec gminy Pawonków, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Jego pojazd zapalił się. Na szczęście mężczyźnie szybko udało się z niego wydostać. 62-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Częstochowie. Z pierwszych ustaleń policjantów obsługujących to zdarzenie wynika, że mężczyzna był trzeźwy, a przyczyną tego poważnego zdarzenia mogło być zaśnięcie za kierownicą.

  • kg
Najnowsze artykuły