Dwa wypadki w jeden dzień

02.01.2019

Dwa wypadki w jeden dzień

W ciągu zaledwie jednego dnia na terenie powiatu kłobuckiego doszło do dwóch poważnych wypadków. W obu przypadkach wszystko zaczęło się od nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Popowie na ulicy Pajęczańskiej. W tym zdarzeniu dział brały 4 pojazdy. Ze wstępnych ustaleń mundurowych z drogówki wynika, że 63-letni kierowca fiata, wykonując manewr skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka oplowi, którym kierował 34-letni mężczyzna. Następnie opel zderzył się z jadącym z przeciwka vw passatem, który ostatecznie uderzył w jadącą za nim mazdę. Wszyscy uczestniczy zdarzenia byli trzeźwi. W wypadku obrażeń ciała doznał pasażer opla astra, który został przewieziony do częstochowskiego szpitala.

Kolejny wypadek wydarzył się a ul. Częstochowskiej w Waleńczowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 59-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego, kierujący samochodem marki kia, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka fiatowi ducato. Dostawczym samochodem kierował 62-letni częstochowianin. Zarówno kierowca kia, jak i fiata byli trzeźwi. Na skutek wypadku obrażeń ciała doznała pasażerka kia, która również trafiła do częstochowskiego szpitala. Na miejscu obu wypadków pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki. Mundurowi przeprowadzili dokładne oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności zdarzenia pracują śledczy z Wydziału Kryminalnego KPP w Kłobucku pod nadzorem częstochowskiego prokuratora.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły