Dwie kolizje i blisko trzy promile

16.08.2017

Dwie kolizje i blisko trzy promile

W piątek około 13.30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie kolizji, do której doszło na skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Szajnowicza-Iwanowa. Z ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący volkswagenem nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył nissana. Kolizja mogłaby zakończyć się nałożeniem mandatu na jej sprawcę, badanie wykazało jednak, że kierujący passatem ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że bezpośrednio przed tym zdarzeniem to samo auto, 1,5 km wcześniej, brało udział w jeszcze jednej kolizji. Kierujący volkswagenem uderzył w bok skody i odjechał z miejsca zdarzenia. Śledczy ustalają szczegóły i okoliczności tych zdarzeń. 37-latek usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Oprócz grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenia pieniężnego w wysokości 5 tys. zł, za tego typu przestępstwo grożą 2 lata pozbawienia wolności. Policjanci z komisariatu III w Częstochowie wyjaśniają szczegóły i okoliczności zaistniałych kolizji.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły