20.03.2018

Dzieci z Olsztyna są już widoczne

Policjanci z Częstochowy realizują założenia projektu „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Asp. Grzegorz Wilczyński i st. sierż. Beata Witos z wydziału ruchu drogowego razem z maskotka śląskiej policji – Sznupkiem, odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie. Mundurowi opowiedzieli dzieciom o swojej pracy i podstawowych zasadach właściwego zachowania pieszych na drodze. Wręczyli też kamizelki odblaskowe, przekazane przez częstochowskie starostwo powiatowe.

Policjanci z Częstochowy stale współpracują ze Starostwem Powiatowym w wielu przedsięwzięciach mających na celu poprawę życia mieszkańców. Tym razem efektem tej współpracy był zakup i przekazanie elementów odblaskowych dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie.

W placówce tej asp. Grzegorz Wilczyński i st. sierż. Beata Witos przeprowadzili profilaktyczną pogadankę i zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym. Uczniowie przypomnieli sobie, co znaczy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które mogą uratować życie. Wszystkie dzieci wiedzą już, że WIDOCZNY=BEZPIECZNY. Na zakończenie każdy maluch otrzymał element odblaskową kamizelkę oraz zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z maskotką śląskiej policji – Sznupkiem.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły