Dzieje się! Miejski Dzień Inteligentnej Energii na placu Biegańskiego

28.09.2018

Dzieje się! Miejski Dzień Inteligentnej Energii na placu Biegańskiego

Na placu Biegańskiego rozpoczął się Miejski Dzień Inteligentnej Energii. Spodziewać się można wielu atrakcji – m.in. lodowych eksperymentów, ekologicznej pracowni artystycznej, energoroweru i autobusu energetycznego. Te i inne niespodzianki będzie można oglądać do godziny 17:00.

 

Wszystko w ramach kolejnej edycji Miejskiego Dnia Inteligentnej Energii. Wszystkie mieszkanki i mieszkańców, którzy od 10.00-17.00 pojawią się na placu Biegańskiego, czeka wiele niespodzianek.

W programie m.in. pokazy doświadczeń – lodowe eksperymenty, ekologiczna pracownia artystyczna dla najmłodszych, energorower czyli urządzenie do wytwarzania energii elektrycznej za pomocą roweru,gry, zabawy, konkursy przy muzyce i quizy. Na miejscu będą też eksperci z zakresu ograniczania niskiej emisji, służący zainteresowanym fachową pomocą.

Na placu Biegańskiego zatrzyma się również autobus energetyczny, z mobilnym, specjalistycznie wyposażonym centrum informacyjno-edukacyjnym.
Eksperci jeżdżący autobusem tworzą grupę doradczą, która oferuje nieodpłatną, niezależną i najbardziej aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną.

Podczas festynu, zostanie rozstrzygnięty konkurs ekologiczny dla przedszkolaków i uczniów częstochowskich szkół, zatytułowany ,,Dzieci i młodzież dla środowiska” (o godz. 10.00).

Częstochowa jako Sygnatariusz Porozumienia między burmistrzami podejmuje inicjatywy zmierzające w kierunku kształtowania postaw ekologicznych oraz podniesienia świadomości w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed współczesnymi samorządami jest zapewnienie odpowiednich warunków dla zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego gminy, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego. Ogromną rolę odgrywa w tym zakresie sposób korzystania z energii, od której zależny jest praktycznie każdy rodzaj aktywności.

Częstochowa jako lider w obszarze kształtowania i realizacji zrównoważonej gospodarki energetycznej realizuje liczne działania edukacyjne i promocyjne, m.in. Miejskie Dni Inteligentnej Energii.

Energetyczna Częstochowa zaprasza mieszkańców do wspólnej zabawy w piątek 28 września na Placu Biegańskiego (godz. 10.00 – 17.00).

źródło: Urząd Miasta Częstochowy

  • pn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły