fotograf ślubny częstochowa
Dzielnicowi liderzy

13.06.2018

Dzielnicowi liderzy

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, wręczył imienne certyfikaty dzielnicowym liderkom i liderom tegorocznej V edycji Budżetu Obywatelskiego.

Zadaniem 39 liderów jest m.in. popularyzacja idei budżetu obywatelskiego, informowanie mieszkańców o wprowadzonych zmianach, wsparcie wnioskodawców, promocja zadań oraz namawianie do zgłaszania pomysłów.

Przypomnijmy, że do 31 lipca trwa nabór wniosków do V edycji budżetu obywatelskiego. Propozycje można zgłaszać na dwa sposoby – w formie papierowej lub elektronicznie. Głosowanie na zadania odbędzie się między 22 października a 12 listopada, a jego wyniki poznamy 20 listopada.

W tym roku uległ zmianie proces głosowania. Zlikwidowano głosowanie korespondencyjne oraz głosowanie w zlokalizowanych w dzielnicach komisjach do głosowania. W ich miejsce wprowadzony został mobilny punkt do głosowania, który zgodnie z harmonogramem będzie odwiedzał wszystkie dzielnice. Zagłosować będzie można również w komisji do głosowania w siedzibie referatu Partycypacji i Konsultacji Społecznych przy ul. Focha 19/21.

Dotychczas na rzecz BO przeznaczono środki o łącznej wysokości 27 798 057 zł. Zrealizowano w sumie 418 zadań wybranych głosami mieszkańców.

Wręczenie certyfikatów odbyło się 7 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Miasta.
Namiary do liderów BO znajdują się na stronie:

Dzielnicowi Liderzy BO

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły