Dzielnicowi pomogli wychłodzonemu i rannemu mężczyźnie

02.01.2022

Dzielnicowi pomogli wychłodzonemu i rannemu mężczyźnie

Dzielnicowi z Kłobucka uratowali życie 36-latkowi, który z raną głowy leżał na podłodze w nieogrzewanym mieszkaniu. Na szczęście pomoc przyszła na czas, a ranny mężczyzna trafił do szpitala.

We wtorek kłobucki dzielnicowy aspirant sztabowy Wojciech Bujak pełnił służbę na drugiej zmianie. Przed wyruszeniem w obchód, policjant sprawdził, jakie interwencje były przeprowadzane na terenie Kłobucka. Okazało się, że kilka minut po 13 ktoś wezwał pomoc do 36-letniego mężczyzny, który doznał ataku padaczki w centrum miasta.

Dzielnicowy ustalił, że po zaopatrzeniu medycznym mężczyzna nie wymagał hospitalizacji, wobec czego miał wrócić do domu, w którym mieszka samotnie. 36-latek był dobrze znany kłobuckim mundurowym, niestety głównie z powodu nadużywania alkoholu.

Dzielnicowy postanowił, że podczas dalszej służby odwiedzi mężczyznę i sprawdzi, w jakim jest stanie. Wspólnie z innym dzielnicowym, aspirantem sztabowym Krzysztofem Chłądem, dotarli do domu, w którym mieszka 36-latek.

Okazało się, że mężczyzna potrzebował natychmiastowej pomocy, gdyż w stanie wychłodzenia i z raną na głowie leżał na podłodze w nieogrzewanym mieszkaniu. Policjanci pierwszego kontaktu wezwali na miejsce zespół karetki pogotowia oraz napalili w piecu, aby ogrzać mieszkanie. Ostatecznie 36-latek został zabrany do szpitala. W tym przypadku, po raz kolejny, pomoc dzielnicowych przyszła na czas.

  • TS
Najnowsze artykuły