Dzielnicowi z częstochowskiej “Jedynki” patrolują akweny na terenie miasta

08.07.2024

Dzielnicowi z częstochowskiej “Jedynki” patrolują akweny na terenie miasta

W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą, rejon akwenów jest codziennie patrolowany przez mundurowych. Jedną z takich kontroli dzielnicowych z częstochowskiej „jedynki” śledziła ekipa Telewizji TVN 24. Wszystko po to, by podnieść świadomość osób wypoczywających nad wodą na temat istniejących zagrożeń.

W okresie wakacyjnym dzielnicowi z Częstochowy czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich wypoczywających, szczególnie nad wodą. W najbliższych dniach prognoza pogody wskazuje, że czeka nas słoneczna i upalna aura. Każdy będzie chciał się schłodzić. Dlatego mundurowi systematycznie patrolują okolice zbiorników wodnych zlokalizowanych na terenie miasta i powiatu.

Podczas służby sprawdzają bezpieczeństwo wypoczywających w rejonie akwenów. Mundurowi pouczają, gdzie kąpiele są dozwolone, wskazują główne zasady, jakich należy przestrzegać podczas kąpieli m.in. zakaz wchodzenia do wody pod wpływem alkoholu czy zakaz kąpania się w miejscach, gdzie nie czuwa ratownik.

Sobotnią kontrolę dzielnicowych z „jedynki” sierż. szt. Łukasza Bednarskiego i st. sierż. Roberta Kołodziejczyka śledziła ekipa Telewizji TVN 24.

Takie kontrole mają na celu promowanie bezpiecznych kąpielisk oraz podnoszenie świadomości mieszkańców i przyjezdnych o konsekwencjach i zagrożeniach wynikających z kąpieli w miejscach niedozwolonych. Osoby ”złapane” na kąpieli w miejscach, gdzie obowiązuje zakaz, muszą liczyć się z konsekwencjami… Wszystko po to, aby przestrzec ich samych przed kąpielą w miejscu, gdzie jest ona niebezpieczna oraz aby zachęcić ich do promowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Policjanci nie odpuszczają i będą kontynuować takie kontrole w rejonie zbiorników wodnych i „dzikich” kąpielisk. Na tych, którzy będą ignorować ostrzeżenia stróżów prawa oraz zakaz kąpieli, czekać będą wysokie grzywny…

  • źródło: KMP w Częstochowie
Najnowsze artykuły