Dzielnicowy odzyskał skradziony rower

11.07.2019

Dzielnicowy odzyskał skradziony rower

Kłobucki dzielnicowy asp. sztab. Wojciech Bujak odzyskał rower, który został skradziony z klatki schodowej. Właściciel kupił go zaledwie przed dwoma dniami. Wydał na niego 2.500 zł. Jak się okazało, w przestępstwo zamieszane były trzy osoby – wszystkie bardzo dobrze znane policjantowi.

Kłobucki dzielnicowy asp. sztab. Wojciech Bujak był w trakcie służby. W pewnym momencie zobaczyć, że dobrze znane mu z kryminalnej przeszłości osoby – kobieta i dwóch mężczyzn – prowadzą… nowy rower. Policjant postanowił sprawdzić, czy na pewno jednoślad należy do nich. Szybko okazało się, że został on skradziony z klatki schodowej jednego z pobliskich bloków. W rozmowie z dzielnicowym cała trójka zaczęła oskarżać się wzajemnie o kradzież jednośladu. Wobec takich okoliczności oraz faktu, że w ich organizmach było od 1,8 do 2,2 promila alkoholu, wszyscy zostali zatrzymani. Po nocy spędzonej w policyjnej celi zatrzymane osoby usłyszały zarzuty dotyczące wspólnej kradzieży. Grozi im kilkuletni pobyt w więzieniu. Dokładne okoliczności sprawy wyjaśniają kłobuccy kryminalni.

Skradziony jednoślad trafił do właściciela. Okazało się, że rower wart był 2.500 zł i został kupiony dwa dni wcześniej. Dzięki intuicji i szybkiej reakcji dzielnicowego, właściciel jednośladu może śmiało planować letnie wypoczynek na „dwóch kółkach”.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły