Dzielnicowy pomógł bezdomnemu mężczyźnie

23.01.2017

Dzielnicowy pomógł bezdomnemu mężczyźnie

Sierż.szt. Paweł Grzesiak jest dzielnicowym w Komisariacie Policji we Wręczycy Wielkiej. Do jego rejonu służbowego należą miejscowości: Czarna Wieś, Puszczew, Jezioro, Węglowice, Nowiny, Kuleje, Bór Zapilski i Bieżeń. Większość codziennej służby policjant pełni właśnie na tym terenie. Służba blisko ludzi pozwala dzielnicowemu utrzymywać stałym kontakt z mieszkańcami oraz rozwiązywać problemy lokalnej społeczności. Dzięki takiemu działaniu, jeszcze jesienią sierż.szt. Paweł Grzesiak zwrócił się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wręczycy Wielkiej o pomoc dla bezdomnego przebywającego w jego “dzielnicy”. Współpraca policjanta i pracownika socjalnego okazała się skuteczna, a samotny mężczyzna przed nadejściem zimy otrzymał lokal i niezbędną pomoc, która pozwoliła mu przetrwać tę ciężką porę roku. Aktualnie w ramach obchodu, dzielnicowy regularnie odwiedza mężczyznę, sprawdza czy nie potrzebuje pomocy. Policjant utrzymuje również stały kontakt z pracownikiem socjalnym, dzięki czemu instytucja pomocowa może szybko reagować na pojawiające się problemy.

  • kg
  • zdj. KPP Kłobuck
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły