22.02.2018

Dzielnicowy uczył, jak ratować życie

Dzielnicowy z komisariatu we Wręczycy Wielkiej – sierż. szt. Bartłomiej Macherzyński – spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach. Podczas spotkania policjant „pierwszego kontaktu” w bardzo ciekawy sposób przekazał cenną wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Po wysłuchaniu części teoretycznej, każdy mógł pod okiem fachowca doskonalić swoje praktyczne umiejętności.

W Szkole Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach odbyło się nietypowe spotkanie uczniów z policjantami, podczas którego młodzi ludzie dowiedzieli się jak uratować czyjeś życie. Inicjatorem i prowadzącym prelekcje był dzielnicowy z komisariatu we Wręczycy Wielkiej sierż. szt. Bartłomiej Macherzyński, który od 5 lat jest kwalifikowanym ratownikiem medycznym w policji.

Na wstępnie policjant opowiedział o kilku zdarzeniach z życia codziennego, w których okazywało się, że umiejętność udzielania podstawowej pomocy przedmedycznej drugiemu człowiekowi pomogła uratować życie. Mundurowy podkreślał, że w sytuacjach kryzysowych, których nie da się zaplanować, ta umiejętność jest nie do przecenienia. Jednocześnie przekazał młodzieży, że ratowanie ludzkiego życia jest wartością nadrzędną, niezależnie od wieku i wykonywanego zawodu.

Po zakończeniu części teoretycznej, dzielnicowy w praktyce pokazywał na czym polega algorytm stosowany przy udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie, pod okiem policjanta, każdy mógł przećwiczyć „masaż serca” czy też układanie rannego w pozycji bezpiecznej.

Poza sierż. szt. Bartłomiejem Macherzyńskim w spotkaniu uczestniczyli również policjanci prewencji z komisariatu we Wręczycy Wielkiej, profilaktyk społeczny oraz przedstawicielka z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kłobucku, która opowiedziała o zagrożeniach związanych z używkami.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły