Dzień Dziecka na lotnisku Rudniki w sobotę

02.06.2023

Dzień Dziecka na lotnisku Rudniki w sobotę

W sobotę 3 czerwca Lotnisko Aeroklubu Częstochowskiego w Rudnikach zaprasza na imprezę z okazji Dnia Dziecka. Przewidziano loty samolotem i szybowcem (wymagana obecność rodziców), a także bezpłatne atrakcje: wsiadanie do samolotów, konkursy, dmuchańce.

Aeroklub Częstochowski zaprasza dzieci i ich rodziców na Lotnisko Rudniki w sobotę, 3 czerwca, w godzinach 12-20. W tym dniu będzie można podziwiać flotę statków powietrznych aeroklubu (samoloty, szybowce, wiatrakowce), zarówno na ziemi jak i w powietrzu. Będzie można wsiąść do kabiny i zrobić sobie zdjęcie, a nawet polecieć samolotem lub szybowcem – konieczna obecność obydwojga rodziców (lot dla 3 osób z rabatem 15 proc. od standardowej ceny, w przypadku szybowca minimalna waga osoby wynosi 50 kg).

 

Ale atrakcji w sobotę na lotnisku Rudniki jest dużo więcej: zwiedzanie lotniska, basen wypełniony plastikowymi piłkami, dmuchańce i trampoliny oraz zwiedzanie samolotów – są to atrakcje bezpłatne. Spośród płatnych wymienić należy: foodtrucki, lody, watę cukrową, stoiska, gdzie można będzie wykonać malunek na twarzy lub zapleść atrakcyjny, oryginalny warkoczyk. Będzie możliwość skorzystania z symulatora.

 

“O godz. 14 i 18 konkursy dla dzieci z nagrodami. Z przygotowanych elementów trzeba skonstruować model samolotu, a wygrywa ten, który poleci najdalej. Wykonane modele każdy będzie mógł ze sobą zabrać do domu. Pokazany zostanie samolot Dromader – z takiej maszyny dokonywane są zrzuty wody w przypadku pożarów lasu” – poinformowała PAP dyrektor aeroklubu Anna Messyasz.(PAP)

 

macs/ jann/

  • Maciej Świerzy
Najnowsze artykuły