Dzień Osób z Niepełnosprawnością z próbą bicia rekordu Polski

14.05.2019

Dzień Osób z Niepełnosprawnością z próbą bicia rekordu Polski

Darmowe badania medyczne, degustacje zdrowiej żywności, warsztaty artystyczne to tylko niektóre atrakcje tegorocznej edycji Dnia Osób z Niepełnosprawnością, jakie przygotowały śląskie oddziały ZUS. W jego ramach 17 maja zaplanowano spotkania z ekspertami ZUS, NFZ i PFRON oraz z przedstawicielami innych instytucji organizacji wspierających te osoby, a także z niepełnosprawnymi, którzy opowiedzą o swojej drodze do sukcesu.

W Polsce żyje nawet 7 mln osób z niepełnosprawnością. Zaledwie co trzecia jest aktywna zawodowo. To właśnie dlatego ZUS organizuje wydarzenie, które ma zachęcić osoby z niepełnosprawnościami do rozwijania swoich talentów, poszukiwania możliwości rozwoju i aktywności zawodowej. – W Polsce nie brakuje instrumentów wsparcia, osoby niepełnosprawne mogą liczyć na pomoc państwa. W tym dniu eksperci ZUS nie tylko odpowiedzą na wszystkie pytania, ale podpowiedzą jak uzyskać rentę i ją zwiększyć, czy jakie inne świadczenia im przysługują – przekonuje prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Eksperci PFRON opowiedzą, jak zwiększać swoje szanse na rynku pracy, czy jak ubiegać się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Pracownicy NFZ opowiedzą też o wyjazdach na leczenie uzdrowiskowe, dopłatach do niezbędnego zaopatrzenia, np. sprzętu ortopedycznego czy niezbędnych środków higienicznych.

W oddziale ZUS w Częstochowie główne obchody będą 28 maja, ale na 17 maja oddział również przygotował stoiska eksperckie dla klientów odwiedzających placówkę tego dnia. Do dyspozycji od godz. 10.00 do 13.00 będą specjaliści PUP, NFZ, PZON i ZUS. Szczegółowe informacje o tym, co będzie działo się znajdziemy na stronie www.zus.pl/dzienON.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły