Dziś ostatni dzień częstochowskich juwenaliów

21.05.2022

Dziś ostatni dzień częstochowskich juwenaliów

Od czwartku w Częstochowie świętują studenci. W programie juwenaliów, przygotowanym przez samorządy studentów Politechniki Częstochowskiej i Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza znalazły się wydarzenia sportowe i artystyczne. Dziś ostatni dzień imprezy. Na scenie wystąpią m.in. Clödie, Koniec Świata i tegoroczna gwiazda wydarzenia – Mrozu. Zobaczcie, jak wczoraj wyglądała zabawa żaków z lotu ptaka!

Impreza odbywa się tradycyjnie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach juwenaliów jest bezpłatny. Wyjątkowo w tym roku organizatorzy zrezygnowali z żakowskiego pochodu przebierańców, który dotychczas szedł przez miasto na plac Biegańskiego.

Pomoc dla częstochowskich studentów z Ukrainy

W obu częstochowskich uczelniach studiują osoby z Ukrainy, więc dla organizatorów imprezy było jasne, że tegoroczne juwenalia to doskonała okazja, aby wykonać wobec nich gest solidarności. Podczas trwania wydarzenia będzie można dokonać wpłaty, z której dochód zostanie w całości przekazany na pomoc częstochowskim studentom z Ukrainy. Link do zbiórki znajduje się pod adresem: https://zrzutka.pl/jzfcjp.

 

Program wydarzenia:

Sobota – 21.05.2022 r.
Miejsce: Plac Politechniki Częstochowskiej
14:00 – Bubble Football – Igrzyska Akademików
16:30 – Przegląd Studenckich Kapel
18:30 – Nowator
19:45 – Clödie
21:00 – Koniec Świata
22:15 – Mrozu
23:30 – Impreza z DJ Częstochowa pod sceną

 

fot. Krzysztof Miller

  • pn
Najnowsze artykuły