Dziś wyczekiwany mecz Rakowa z Legią Warszawa

13.03.2019

Dziś wyczekiwany mecz Rakowa z Legią Warszawa

RKS Raków podejmie dziś na własnym boisku Legię Warszawa, która jest aktualnym Mistrzem Polski. Spotkanie w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski rozpocznie się o godz. 18:00. Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie poinformował o specjalne linych liniach autobusowych, które ułatwią kibicom dotarcie na stadion.

Kibice czerwono-niebieskich z niecierpliwością czekali na to spotkanie. Obecnie Raków znajduje się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej Fortuny 1 Ligi i ma ogromne szanse na awans do Ekstraklasy.

-1 marca rozpoczęliśmy „Rundę Dwudziestolecia”. Rundę, na którą wszyscy w Częstochowie czekaliśmy wiele lat – przyznaje klub i dodaje -W ćwierćfinale Pucharu Polski Raków Częstochowa podejmie na własnym stadionie Legię Warszawa. To kolejny, po Lechu Poznań, ekstraklasowy rywal częstochowskiego zespołu. Z kim jednak nie udowadniać swoich najwyższych ambicji, jak nie w meczach z aktualnym mistrzem Polski. Piłka nożna nie raz udowadniała, że jest sportem zupełnie nieobliczalnym, a wynik meczu jest sprawą otwartą do ostatniego gwizdka sędziego. Jednego można być pewnym – trybuny stadionu Rakowa będą pękały w szwach – przekonują czerwono-niebiescy.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie ze względu na duże zainteresowanie meczem ¼ Pucharu Polski pomiędzy Rakowem Częstochowa a Legią Warszawa, zdecydował o uruchomieniu w dniu meczu 13 marca specjalnych, biletowanych linii autobusowych MPK, co pozwoli na komfortowy dojazd na miejsce spotkania z różnych części Częstochowy.

-Ponadto podjęto także decyzję o wzmocnieniu kursowania tramwajów linii nr 3 w szczególności w godzinach pomeczowych, co poprawi możliwość sprawnego i bezpiecznego powrotu ze stadionu po zakończeniu sportowego widowiska – poinformował Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT i MPK w Częstochowie.

Uruchomione zostaną dwie linie specjalne o numerach 116 i 117. Linia nr 116 kursować będzie od pętli Wyczerpy-Osiedle do pętli Stadion Raków ulicami: Kontkiewicza, Norwida, Warszawską, Aleją Wojska Polskiego (trasa DK-1), Legionów, Orlik-Rückemanna, Hutników, Aleją Pokoju, Łukasińskiego i Limanowskiego. Powrót po meczu będzie się odbywał tymi samymi ulicami. Natomiast linia 117 będzie kursować od pętli Dźbów na stadion ulicami: Powstańców Warszawy, Dźbowską, Sabinowską, Piastowską, Bohaterów Monte Cassino, Jagiellońską, 11 Listopada, Zesłańców Sybiru, Bohaterów Katynia, Rakowską i Limanowskiego. Trasa obowiązuje w obu kierunkach. Przejazd tymi liniami będzie podlegał opłatom zgodnie z obowiązującą taryfą na liniach miejskich. -Bezpośredni dojazd do stadionu Raków jest możliwy także regularnymi autobusowymi liniami miejskimi nr 12, 19, 31, 32, 34, 35 i 36 oraz linią tramwajową nr 3, która po zakończeniu meczu będzie kursować ze zwiększoną częstotliwością – przypomina Maciej Hasik. Rozkłady jazdy są dostępne na stronie internetowej www.mzd.czest.pl.

  • Paula Nogaj
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły