Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Wygrana na wyjeździe

09.10.2020

To już kolejna wygrana Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa w rozgrywkach II ligi. Biało-zieloni odnieśli w minioną sobotę pewne wyjazdowe zwycięstwo bez straty seta nad KS Volley Miasteczko Śląskie.

Częstochowska drużyna była zdecydowanym faworytem tego spotkania i nie zawiodła kibiców. Podopieczni Wojciecha Pudo od początku odznaczali się mocną zagrywką. Nie popełniali zbyt wiele błędów, a ich akcje były udane zarówno w ataku, jak i w bloku. Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa pokazał się na parkiecie jako pewny siebie zespół. W drugim secie częstochowski zespół nie stracił swojej dobrej passy. Budował kilkupunktową zaliczkę, której już nie oddał do końca. Wydawać się mogło, że gospodarze do gry wrócą w trzeciej partii, jednak od wyniku 10:7 na swoją korzyść, zdołali w tym secie zdobyć już tylko cztery punkty. – Myślę, że cechowa nas dziś konsekwentna gra. Myślę, że nie pozwoliliśmy rywalom rozwinąć skrzydeł w ataku oraz zagrywce. Moim zdaniem utrzymaliśmy swój poziom gry przez całe spotkanie – podsumował mecz przyjmujący częstochowian, Michał Nowakowski. KS Volley Miasteczko Śląskie : Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 0:3 (16:25, 19:25, 14:25). – Sobota dla Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa była niezwykle udana, bowiem zwycięstwo również bez straty seta odniosła drużyna biało-zielonych w rozgrywkach I ligi śląskiej, która we własnej hali pokonała UKS Jedynkę Jaworzno – poinformował klub.