Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Wyszarpane zwycięstwo z TKS-em Tychy

29.01.2021

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa zdobył w miniony weekend cenne zwycięstwo na własnym terenie. Biało-zielona drużyna po pięciosetowym pojedynku pokonała TKS Tychy, zbliżając się w kierunku awansu do fazy play-off.

Choć sobotni mecz rozpoczął się źle dla częstochowskiej drużyny, ostatecznie zakończył się zwycięstwem. Pierwsza partia była korzystniejsza dla tyszan, którzy w pełni kontrolowali przebieg gry. Byli skuteczni zarówno w zagrywce, jak i w bloku. Porażka 14:25 nie podłamała jednak częstochowian, którzy z każdą kolejną akcją drugiego seta zaczęli się rozkręcać. – Dobrze zaczęła funkcjonować gra przez środek, a ważne punkty dorzucał atakami z prawego skrzydła Mikołaj Sarnecki, dzięki gospodarze doprowadzili do remisu. Trzecia partia sobotniego starcia była zdecydowanie najbardziej wyrównana i zarazem emocjonująca – relacjonuje klub. Grę na przewagi ostatecznie wygrali goście. Podopieczni Wojciecha Pudo znów pokazali charakter i swoim uporem doprowadzili do piątej partii, w której zdołali zdominować rywala i ostatecznie odnieść bardzo cenne zwycięstwo. – Bardzo się cieszę, że wygrałem swój pierwszy mecz razem z drużyną od czasu kiedy jestem w AZS-ie. Po pierwszym nieudanym secie wiedziałem, że po pierwsze trzeba wygrać trzy seta, a po drugie, że goście nie mogą tak dobrze grać przez cały mecz. Bardzo fajnie, że zagraliśmy w tym spotkaniu jako cała drużyna i wygraliśmy – skomentował nowy nabytek biało-zielonych Mikołaj Sarnecki, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Częstochowianie sobotnim zwycięstwem zbliżyli się do rundy play-off, utrzymując się na trzecim miejscu w tabeli. Przed Eco-Team AZS-em Stoelzle Częstochowa w najbliższych tygodniach trudne wyzwania – starcia z liderem i wiceliderem rozgrywek.

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa : TKS Tychy 3:2 (14:25, 25:19, 25:27, 25:17, 15:8)