Egzaminy ósmoklasisty 2023. Jak poszło częstochowskim uczniom?

25.05.2023

Egzaminy ósmoklasisty 2023. Jak poszło częstochowskim uczniom?

W czwartek 25 maja zakończyły się egzaminy ósmoklasisty. Przez trzy dni uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych przystępowali do testów wiedzy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Zapytaliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 40 w Częstochowie, jak poradzili sobie z tegorocznymi egzaminami.

W trakcie wtorkowego egzaminu z języka polskiego na ósmoklasistów czekał fragment „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Uczniowie tradycyjnie musieli napisać także wypracowanie – do wyboru mieli opowiadanie lub rozprawkę. Jak dowiedzieliśmy się od ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 40, zadania te nie sprawiły im trudności. Jak przyznała Weronika „egzamin z języka polskiego był łatwy. „Balladyna” mnie uratowała”. Uczennica dodała również, że ze wszystkich testów, „to polski okazał się najlepszy”. Również dla Blanki „ze wszystkich trzech egzaminów faworytem był język polski”.

Drugiego dnia egzaminów mierzyli się z kolei z zadaniami z matematyki. Jak sugerowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 40, tegoroczny test wiedzy z matematyki okazał się trudny. „Moim zdaniem był on dosyć ciężki. Spodziewałam się, że będzie łatwiejszy, ale zadania otwarte były bardzo trudne”, przyznała Weronika. Opinię koleżanki podzieliła Ania – „dzisiejszy egzamin był ciężki i szczerze myślałam, że pójdzie mi lepiej”, przyznała.

Ostatniego dnia, w czwartek 25 maja na ósmoklasistów czekał test wiedzy z języka obcego. Zdecydowana większość uczniów wybrała język angielski. W trakcie rozmowy ósmoklasiści przyznali, że najbardziej obawiają się pisania dłuższej wypowiedzi oraz zadań ze słuchu. Po zakończonym egzaminie powiedzieli jednak, że zadania okazały się łatwe. „Ze wszystkich egzaminów ten okazał się najprostszy”, przyznała Nadia. Rację koleżance przyznała Ania, dla której „język angielski okazał się najlepszy i najłatwiejszy”. Również dla Artura czwartkowy test „okazał się najlepszy ze wszystkich trzech egzaminów”.

Wszystkim ósmoklasistom serdecznie gratulujemy!

  • mz
Najnowsze artykuły