Egzotyczny rywal Rakowa w drugim sparingu w Turcji

18.01.2022

Egzotyczny rywal Rakowa w drugim sparingu w Turcji

W środę 19 stycznia, o godz. 9.30 Raków Częstochowa rozegra drugi mecz sparingowy podczas zgrupowania w Turcji. Rywalem będzie drużyna, z którą rzadko mierzą się polski kluby. Raków zagra bowiem z byłym mistrzem Uzbekistanu, Navbahor Namangan.

Trenerem Navbahoru jest obecnie Samwiel Babajan, który zastąpił Andrieja Kanczelskisa, byłą gwiazdę Manchesteru United. Kluczowymi piłkarzami w talii Babajana są 24-letni pomocnik Nurillo Tuktasinow, Tadżyk Ekshon Pandshanbe oraz serbski rozgrywający Jovan Djokić.

 

Mimo stosunkowo krótkiej historii, w gablotach zespołu z Namanganu nie brakuje pucharów i medali. Najcenniejszy to ten za mistrzostwo Uzbekistanu z 1996. Klub 3-krotnie zdobywał też puchar kraju. Rywalizował w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

Dla Rakowa środowy mecz będzie drugim sparingiem w Turcji. Częstochowianie rozegrają tam w sumie cztery spotkania. W pierwszej grze kontrolnej nasza drużyna przegrała z Rapidem Bukareszt 1:2.

Początek środowego sparingu o godzinie 9:30 czasu polskiego. Transmisję z tego spotkania będziecie mogli śledzić na klubowym kanale YouTube.

Fot. Grzegorz Misiak

  • BM
Najnowsze artykuły