Eko-wynalazcy podpowiedzą, jak zapobiegać smogowi

08.11.2018

Eko-wynalazcy podpowiedzą, jak zapobiegać smogowi

Do 9 listopada przedszkolaki i uczniowie częstochowskich szkół mogą zgłaszać swoje prace do drugiej edycji konkursu „Eko-wynalazcy”. Temat przewodni przedsięwzięcia to „Jak zapobiegać smogowi”.

Celem konkursu jest poszerzenie i utrwalenie wiedzy o możliwościach przeciwdziałania powstawania zjawiska smogu oraz możliwościach zwiększenia efektywności energetycznej.

Uczestnicy muszą przygotować pracę nawiązującą do tematu konkursu:

  • dzieci w wieku przedszkolnym – konkurs plastyczny dotyczący sposobów zapobiegania powstawania smogu. Przedszkola przysyłają prace, WRAZ ZE ZGŁOSZENIEM do Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym „PODAJ DALEJ”, ul. Złota 47. Jedno przedszkole może przysłać maksymalnie 3 prace.
  • uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów – konkurs polega na przygotowaniu przez szkołę jednej pracy w charakterze makiety o tematyce związanej ze sposobami zapobiegania powstawania smogu. Prezentacja makiet przez młodych konstruktorów odbędzie się w sali sesyjnej urzędu miasta w listopadzie. ZGŁOSZENIA grup do konkursu przyjmowane są na druku stanowiącym załącznik do Regulaminu. Zgłoszenia można dokonać pod adresem ul. Złota 47. Grupa może składać się maksymalnie z 3 uczniów.

Finał konkursu EKO-WYNALAZCY odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy, 19 listopada 2018r. o godzinie 14:30

Zwycięskie projekty będą “podróżowały” po szkołach w celach edukacyjnych. Placówki, do których uczęszczają autorzy otrzymają nagrodę rzeczową.

Więcej informacji na stronie: www.stowarzyszeniepodajdalej.pl/eko-wynalazcy2/

  • Katarzyna Gwara
Najnowsze artykuły