
28.05.2020
Esperal Kraków – czy wszywka alkoholowa działa?
Sposób postępowania w przypadku wielu dziedzin zmienił się ze względu na koronawirusa COVID-19. Dotyczy to przede wszystkim służby zdrowia. Jak pandemia wpłynęła na leczenie alkoholizmu? Choroba alkoholowa należy do schorzeń przewlekłych, dlatego nie ma żadnych przeszkód w podjęciu terapii. Mieszkańcy Małopolski nadal mogą wszywać esperal w Krakowie. Sprawdź, gdzie uzyskasz fachową pomoc.
Esperal Kraków – odpowiedź na leczenie alkoholizmu
Mimo ogłoszenia pandemii spowodowanej przez koronawirusa COVID-19 leczenie alkoholizmu odbywa się bez zmian. Dlaczego wizyty nie zostały ograniczone lub przeniesione jak w przypadku większości świadczeń medycznych? Ponieważ obostrzenia nie dotyczą chorób przewlekłych wymagających stałej pomocy, a jedną z nich jest właśnie alkoholizm. Wszystkie metody, które pomagają alkoholikom, mogą być wciąż stosowane. Taka zasada obowiązuje również, jeśli chodzi wszycie esperalu w Krakowie. Pomocy udzielają specjaliści z kliniki Nasz Gabinet w 11 miastach w Polsce. Wszywki alkoholowe to sposób farmakologiczny stosowany w leczeniu alkoholizmu. Esperal w Krakowie implantowany jest pod skórą trzeźwych pacjentów. Zabieg jest możliwy wyłącznie po zachowaniu 24-godzinnej abstynencji. Tylko wtedy wszycie esperalu w Krakowie jest bezpieczne.
Esperal w Krakowie pomaga pacjentom z Małopolski w powstrzymaniu się od spożywania alkoholu. Pacjenci zastanawiają się często, co to jest wszywka. Proces działania leku jest związany z działaniem disulfiramu (esperalu). Gdy pacjent decyduje się na przerwanie trzeźwości, szybko zaczyna tego żałować, jeśli wszył esperal w Krakowie. Po paru minutach od spożycia płynu etylowego alkoholik zaczyna się czuć, jak podczas kaca, lecz stan ten jest dużo gorszy niż podczas zwykłego picia. Złe samopoczucie, które może trwać nawet przez 10 godzin, powoduje, że pacjenci czują wstręt do alkoholu i obawiają się przerywania trzeźwości. Implantacja esperalu umożliwia abstynencję oraz kontynuowanie leczenia alkoholizmu.
Esperal Kraków – forma podania wszywki alkoholowej
Lek występuje w dwóch formach: esperalu w tabletkach lub implantowanej pod skórą wszywki alkoholowej. W Krakowie chirurdzy z kliniki Nasz Gabinet wszywają esperal na stałe. Zabieg odbywa się zawsze w sterylnej klinice przy pomocy jednorazowych, specjalistycznych narzędzi. Doświadczeni lekarze są wyposażeni w środki ochrony osobistej – maseczki, rękawiczki, fartuchy oraz przyłbicę, zwłaszcza w czasie pandemii koronawirusa COVID-19. Przed wszyciem esperalu w Krakowie obowiązkowy jest również wywiad epidemiologiczny i wstępna rozmowa z lekarzem, dzięki czemu można zweryfikować występujące przeciwwskazania.
Przebieg wszywania esperalu w Krakowie:
- Lekarz podaje znieczulenie miejscowe tam, gdzie ma być wszyty esperal (zabieg przebiega bezboleśnie).
- Chirurg nacina skórę w okolicy pośladka i umieszcza odpowiednio dopasowaną dawkę esperalu w organizmie.
- Specjalista zaszywa ranę nićmi chirurgicznymi lub rozpuszczającymi się samoistnie.
- Pacjent opuszcza klinikę po ok. 30 minutach bez konieczności hospitalizacji i rekonwalescencji.
W przychodni Nasz Gabinet możesz liczyć na profesjonalne, szybkie i bezpieczne wszycie esperalu w Krakowie. Zaszycie alkoholowe to dyskretny sposób leczenia alkoholizmu, który ze względu na miejsce implantacji i działanie leku jest również w pełni anonimowe. Lek pomaga w leczeniu przez 8-12 miesięcy.
Esperal Kraków – cena wszywek alkoholowych w Małopolsce
Esperal cena to jedna z częściej wyszukiwanych informacji przez pacjentów. Ile kosztuje wszywka? W klinice Nasz Gabinet wszycie esperalu w Krakowie kosztuje od 650 zł do maksymalnie 1800 zł. Różnice te wynikają ze standardu zabiegu. Pacjenci w różny sposób rozumieją pojęcie komfortu. Dlatego w przychodni Nasz Gabinet w Krakowie chorzy mogą wybrać wariant wykonania implantacji wszywki alkoholowej. Decyzja nie wpływa na efektywność esperalu, długość jego działania, czy bezpieczeństwo. Leczenie w każdej formie jest anonimowe i dyskretne dla pacjenta i jego rodziny.
Co decyduje o cenie esperalu w Krakowie:
- renoma kliniki,
- dawka esperalu,
- rodzaj nici chirurgicznych (klasyczne lub rozpuszczalne),
- dodatkowe antybiotyki,
- chęć konsultacji z lekarzem.
Czy esperal jest niebezpieczny, a szczególnie w czasie koronawirusa COVID-19? Lek nie powoduje żadnych powikłań ani działań niepożądanych, jeśli alkoholik nie powraca do nałogu. Na tym polega działanie wszywki alkoholowej, która przymusza do abstynencji. Zakończenie trzeźwości wiąże się z przykrymi, a czasem nawet groźnymi dolegliwościami. W innych przypadkach lek nie utrudnia życia, o czym informują lekarze z Naszego Gabinetu. Klinika jest przystosowana i przygotowana do wizyt pacjentów zgodnie z panującymi zasadami higieny.
Artykuł napisany przy współpracy z Piotrem Floriańskim.