Exact Systems Norwid zdobył Świdnik!

19.02.2021

Siatkarze 1-ligowego Exact Systems Norwida wygrali w sobotę z Polski Cukier Avia 3:1, zdobywając tym samym halę w Świdniku.

Częstochowscy siatkarze jechali na to spotkanie z myślą o zwycięstwie. Ich celem były 3 punkty, które przybliżyłyby ich do upragnionej czołowej czwórki w play-off. – Zawodnicy trenowani przez Piotra Lebiodę wykonali swój plan na piątkę. Co prawda, częstochowianie źle weszli w meczu i dość wyraźnie ulegli gospodarzom w pierwszym secie (25:13), ale od drugiej partii potrafili szybko się pozbierać i grać swoją siatkówkę. Exact Systems Norwid wygrał na przewagi 2 seta i doprowadził do remisu w meczu 1:1. Dzięki temu nie pozwolił rozpędzić się gospodarzom.

W trzeciej i czwartej partii częstochowscy siatkarze też kontrolowali przebieg gry. Podobał się w ataku Damian Kogut oraz Tomasz Kryński. Świetnie bronił libero Kacper Wasilewski, który po meczu otrzymał nagrodę MVP – relacjonuje Marek Osuchowski z Biura Prasowego Exact Systems Norwid. Częstochowski pierwszoligowiec po zwycięstwie w Świdniku ma na koncie 44 punkty i zajmuje 4. miejsce w tabeli klasyfikacji generalenj. – Po zupełnie nieudanym pierwszym secie wróciliśmy do swojej gry – komentuje członek zarządu Exact Systems Norwid Lesław Walaszczyk. – Mamy kolejne zwycięstwo za trzy punkty i z tego bardzo się cieszymy.

Polski Cukier Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (25:13, 24:26, 18:25, 22:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Walczak, Kopyść, Franczak, Cieślik.