Fabryka lewych papierosów zlikwidowana

13.05.2019

Fabryka lewych papierosów zlikwidowana

Częstochowscy policjanci zlikwidowali fabrykę lewych papierosów. Przestępcy wpadli na gorącym uczynku na jednej z posesji w województwie łódzkim podczas produkcji wyrobów tytoniowych. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1 tonę tytoniu i 5 tys sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Na razie zatrzymano pięć osób. Na tej nielegalnej działalności budżet państwa stracił prawie 900 tysięcy zł.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali na gorącym uczynku grupę przestępczą, produkującą wyroby tytoniowe. Na terenie jednej z posesji w powiecie radomszczańskim pięciu mężczyzn prowadziło nielegalną fabrykę papierosów. Podrabiali znaki firmowe jednej ze znanych marek. Wyprodukowane w ten sposób lewe wyroby tytoniowe trafiały na rynek. Policjanci z Częstochowy zabezpieczyli w jednym z pomieszczeń gospodarczych urządzenie do produkcji papierosów, agregat prądotwórczy, urządzenie do odsysania pyłu tytoniowego i urządzenie służące do pomiaru wilgotności tytoniu. Zabezpieczyli też komponenty do produkcji papierosów, w tym ponad 1 tonę tytoniu i 5 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Podejrzani to w większości mieszkańcy powiatu radomszczańskiego. Decyzją sądu zostali umieszczeni w areszcie śledczym. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły