Fala upałów już w Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia II i III stopnia

20.07.2022

Fala upałów już w Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia II i III stopnia

Fala upałów dotarła do Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał stosowne ostrzeżenie, które obowiązywać będzie do czwartku 21 lipca. Mieszkańcy Częstochowy i powiatu częstochowskiego mogą spodziewać się upałów II stopnia. W powiecie kłobuckim i lublinieckim obowiązywać będzie natomiast III stopień zagrożenia.

IMGW w specjalnym komunikacie wydało ostrzeżenie II stopnia dla poszczególnych powiatów województwa śląskiego – w tym Częstochowy i powiatu częstochowskiego, gdzie prognozowana temperatura maksymalna wyniesie w dzień od 30°C do 34°C. Ze środy na czwartek w nocy przewiduje się, że słupki pokażą od 18°C do 21°C. Ostrzeżenie to dotyczy także m.in. powiatu myszkowskiego i rybnickiego.

III stopień, najwyższy w skali ostrzeżeń, nadany został dla powiatu kłobuckiego, gliwickiego, lublinieckiego i raciborskiego. Temperatura maksymalna w najbliższą środę i czwartek może wynieść od 33°C do 35°C, miejscami do 37°C. Temperatura minimalna w nocy z środy na czwartek 20/21.07 od 16°C do 19°C.

fot. pixabay

  • pn
Najnowsze artykuły