Filharmonia Częstochowska. Jakie koncerty odbędą się w najbliższym czasie?

22.04.2023

Filharmonia Częstochowska. Jakie koncerty odbędą się w najbliższym czasie?

Zapraszamy na trzy wyjątkowe koncerty w Filharmonii Częstochowskiej! W dniach 26-28 kwietnia 2023 odbędą się koncerty kameralne, chóralne oraz przy świecach, które zapewnią niezapomniane wrażenia muzyczne. Na scenie wystąpią utalentowani artyści, w tym m.in. Paulina Łaszczuk, Kalina Polańska, Radosław Wieczorek i Marcin Kuźniar. Bilety są już dostępne w kasie Filharmonii oraz na stronie internetowej.

W środę, 26 kwietnia 2023 roku o godzinie 18:50 w sali kameralnej odbędzie się Akademicki Koncert Kameralny, w ramach którego odbędzie się koncert gitarowy. Wystąpią na nim Paulina Łaszczuk z Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Kalina Polańska z Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Radosław Wieczorek z Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz Marcin Kuźniar z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Za wystawę odpowiedzialny jest Mateusz Pawełczyk z Katedry Malarstwa Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Wykład poprowadzi Anna Rutkowska z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Bilety można nabyć w kasie Filharmonii oraz na stronie www, kosztują 22 zł (normalny) oraz 18 zł (ulgowy).

W czwartek, 27 kwietnia 2023 roku o godzinie 19:00 w sali kameralnej odbędzie się koncert chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum zatytułowany “Piękna nasza Polska cała”. Poprowadzi go dyrygent Janusz Siadlak, a w programie usłyszymy utwory a cappella takich kompozytorów jak Tadeusz Paciorkiewicz, Stanisław Wiechowicz, Tadeusz Baird, Kazimierz Serocki i Andrzej Koszewski. Bilety można nabyć w kasie Filharmonii oraz na stronie www, kosztują 48 zł (normalny), 40 zł (ulgowy) oraz 25 zł (UTW).

W piątek, 28 kwietnia 2023 roku o godzinie 19:15 w Kościele Rektorackim odbędzie się koncert przy świecach z udziałem Orkiestry Filharmonii Częstochowskiej. Wystąpią na nim Igor Cecocho na trąbce, dyrygent Adam Klocek oraz prowadzący ks. Mikołaj Węgrzyn. W programie usłyszymy prawykonanie Concerto di Barocco Stefana Gąsieńca, Kwartet smyczkowy f-moll op. 95 “Serioso” Ludwiga van Beethovena oraz Serenadę Es-dur op. 6 Josefa Suka. Koncert poprowadzi rektor Kościoła ks. Mikołaj Węgrzyn, a bilety można nabyć w kasie Filharmonii oraz na stronie www, kosztują 48 zł (normalny), 40 zł (ulgowy) oraz 22 zł (UTW). Bilety będą również dostępne na pół godziny przed koncertem
w Kościele Rektorackim.

fot.: mat. pras.

  • opr. nl
Najnowsze artykuły