Filharmonia Częstochowska: ostatni koncert przed wakacyjną przerwą

08.06.2022

Filharmonia Częstochowska: ostatni koncert przed wakacyjną przerwą

Kolejny sezon artystyczny w Filharmonii Częstochowskiej dobiega końca. Ostatnia okazja, aby przed wakacjami spotkać się w sali koncertowej z Orkiestrą Symfoniczną pod przewodnictwem Adama Klocka, będzie w czwartek, 9 czerwca. W trakcie koncertu usłyszymy muzykę Waldemara Malickiego – jednego z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów. Początek godz. 19.00.

Koncert rozpocznie się od utworu „Moja matka gęś” Maurice’a Ravela. W programie znalazły się także: „Fantazja Londyńska” Clive’a Richardsona, „Fantazja węgierska” Ferenca Liszta oraz suita na fortepian i smyczki na motywach „Pór roku” Antonio Vivaldiego oraz Vivaldiana Dariusza Zbocha.

Waldemar Malicki to jeden z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich – solista, kameralista, improwizator. Ukończył z wyróżnieniem w roku 1982 Akademię Muzyczną w Gdańsku, a następnie doskonalił swe umiejętności w Wiedniu. Koncertuje w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Rosji i Japonii, uprawia kameralistykę z najlepszymi polskimi skrzypkami i śpiewakami. Malicki był założycielem Towarzystwa im. I. J. Paderewskiego. Od roku 2000 jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego „Fun and Classic” w Nowym Sączu.

Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy), 40 zł (UTW) do nabycia w kasie i na stronie filharmonii.

  • kg
Najnowsze artykuły