Filharmonia Częstochowska prezentuje Oratorium Papieskie

27.03.2023

Filharmonia Częstochowska prezentuje Oratorium Papieskie

Filharmonia Częstochowska chce upamiętnić zmarłego św. Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowano koncert w 18. rocznicę jego śmierci. Już niedługo, bo w sobotę 1 kwietnia o godzinie 18 odbędzie się Oratorium Papieskie ,,Szukam Was”. Wydarzenie odbędzie się w sali koncertowej.

Za wykonanie muzyczne odpowiedzialna będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej, Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum, Chór Kameralny PSM I i II st. im. W. Lutosławskiego w Nysie oraz Chór Wydziału Jazzu Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie Trio jazzowe pojawi się w składzie: Adam Niedzielin – fortepian, Tomasz Kupiec – bas, Marek Olma – perkusja. Zbigniew Kułagowski – recytacje, Jacek Kotlarski, Patrycja Kotlarska, Natasza Kotlarska – wokal. Za przygotowanie chórów odpowiedzialni są: Janusz Siadlak, Stanisław Kosz, Mariusz Drożdżal. Dyrygenturę obejmie Adam Klocek.

Symfoniczne pop oratorium oparte na opublikowanym Testamencie Św. Jana Pawła II z muzyką Bartosza Tomaszka i Sebastiana Perłowskiego, z tekstem songów krakowskiego poety Michała Zabłockiego

Oratorium w tym samym składzie zostanie wykonane 2 kwietnia w Bazylice św. Jakuba St. Apostoła i św. Agnieszki w Nysie

Bilety: 48 zł (normalny), 40 zł (ulgowy), 22 zł (UTW) do nabycia w kasie Filharmonii oraz na stronie www.

fot.: redakcja

projekt materiałów graficznych: Dariusz Madejski

  • opr. nl
Najnowsze artykuły