Filia biblioteczna w nowej siedzibie

02.07.2022

Filia biblioteczna w nowej siedzibie

Filię nr 15 Biblioteki Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie czeka przeprowadzka. Od 1 sierpnia będzie ona funkcjonować przy ul. Jerzego Szajnowicza-Iwanowa 55.

Częstochowscy radni, podczas ostatniej sesji, zdecydowali o zmianie adresu Filii nr 15 Biblioteki Publicznej. Dotychczasowa siedziba nie spełniała podstawowych wymogów dostępności i standardów dobrze funkcjonującej placówki bibliotecznej, co stanowiło znaczne utrudnienie dla odwiedzających.
To właśnie osoby korzystające z usług Filii nr 15 – mieszkanki i mieszkańcy dzielnicy Częstochówka-Parkitka –  aktywnie włączyli się w poszukiwanie pomieszczenia odpowiadającego im lokalizacją oraz standardem i przedstawiali różne propozycje, finalnie wskazując na lokal usługowy przy ul. Jerzego Szajnowicza-Iwanowa 55.
Nowa siedziba mieści się w bloku mieszkalnym, posiada dwa wejścia z poziomu chodnika, duże okna, centralne ogrzewanie, klimatyzowaną powierzchnię magazynową, toaletę i szereg innych dogodności niezbędnych dla sprawnego funkcjonowania i pełnej dostępności placówki bibliotecznej. Po przewiezieniu i ustawieniu sprzętów i zbiorów można będzie wznowić działalność biblioteki. Ma to nastąpić 1 sierpnia.

  • oprac. kg
Najnowsze artykuły