Filmowy festiwal dla najmłodszych

15.09.2019

Filmowy festiwal dla najmłodszych

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci zbliża się wielkimi krokami. Odbędzie się on w 22 miastach w całej Polsce. Na tej mapie nie mogło oczywiście zabraknąć Częstochowy.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do widzów w wieku 4-12 lat oraz ich opiekunów. Ideą, jaka od początku przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów,  które  wyróżniają  się  walorami edukacyjnymi, artystycznymi  oraz  produkcyjnymi. Publiczność  każdej  edycji  zapoznaje się z  międzynarodowymi  produkcjami  nominowanymi w  Konkursie  głównym, które  nie  trafiły  jeszcze  do  szerokiej  dystrybucji.  Pełen  program, pogrupowany w sekcje, prezentowany jest w Warszawie i we Wrocławiu, zaś najważniejsza z sekcji, czyli konkurs główny prezentowany jest również w pozostałych festiwalowych miastach. Najlepszy film zawsze wybierany jest przez widzów z całej Polski. Dzięki festiwalowi na ekranach polskich kin pojawiają się wyselekcjonowane tytuły, w tym europejskie i międzynarodowe produkcje – filmy aktorskie, animacje, filmy dokumentalne oraz seriale dla dzieci.

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się w dniach 21-29 września w 22 miastach (w 23 kinach) w całej Polsce. W programie tej edycji znajdzie się ponad 150 filmów długometrażowych i zestawów filmów krótkich, w tym animacje, filmy aktorskie oraz dokumenty. Co nasz czeka w Częstochowie? Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram. Filmy zobaczymy w Ośrodku Kultury Filmowej “Iluzja”.

Sobota
21 września

10:00 9+ | Niezwykłe lato z Tess
11:45 6+ | Operacja Człowiek w Czerni

Niedziela
22 września

10:00 6+ | Solan i Ludwik – Misja Księżyc
11:45 6+ | Szybcy i śnieżni

Sobota
28 Wrz 2019

10:00 4+ | Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka Konkurs główny
11:45 9+ | Cały świat Romy

Niedziela
29 Wrz 2019

10:00 5+ | Klara Muu!
11:15 6+ | Jakub, Mimmi i gadające psy
12:45 7+ | Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię

 

  • Katarzyna Gwara
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły