Finał WOŚP już jutro. Scena na Placu Biegańskiego już czeka

29.01.2022

Finał WOŚP już jutro. Scena na Placu Biegańskiego już czeka

W niedzielę 30 stycznia w całej Polsce po raz 30. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Częstochowie finał odbędzie się na Placu Biegańskiego, gdzie ustawiono już scenę na jutrzejszy finał. Organizatorzy liczą na dobrą zabawę, chociaż prognozy pogody nieco niepokoją.

Na Placu Biegańskiego stoi już scena, na której odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Hasłem 30. Finału WOŚP jest “Przejrzyj na oczy” – wzrok to najważniejszy zmysł dla rozwijającego się organizmu. Dzieci poznają świat, uczą się kolorów, liter i cyfr. Organizatorzy 30. finału WOŚP chcą, by do polskich szpitali trafił najnowocześniejszy sprzęt do diagnozowania i ratowania wzroku najmłodszych, jednak nie zapominamy też o szerokiej diagnostyce wzroku.

Dlatego przy okazji 30. Finału, którego celem zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci, wraz salonami partnerskimi “Czas na wzrok” zapraszamy salony optyczne do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji bezpłatnych, przesiewowych badań wzroku u dzieci.

W Częstochowie główne wydarzenia odbędą się na Placu Biegańskiego. Impreza rozpocznie się tutaj o godz. 13. Wystąpią: Amelia Cierpiał i przyjaciele, PAPER ROSE, PreceDance, Białe Kruki Coverband, Tańka Szafraniec oraz Clödie. O godz. 20 odbędzie się tradycyjne Światełko do Nieba, a później zagra gwiazda wieczoru, Grubson.

O godz. 11 w III alei NMP odbędzie się Bieg Policz się z Cukrzycą, a o godz. 12 rozpocznie się impreza w Parku Lisiniec organizowana przez Zmorsowanych Częstochowa. Morsy tym razem wejdą do wody dopiero o godz. 13, wcześniej odbędą się licytacje i wydarzenia towarzyszące.

  • RED
Najnowsze artykuły