Finał WOŚP w Częstochowie. Będzie się działo!

24.01.2022

Finał WOŚP w Częstochowie. Będzie się działo!

W niedzielę w całej Polsce odbędzie się 30 finał. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegorocznemu finałowi towarzyszy hasło “Przejrzyj na oczy” – pieniądze zostaną przeznaczona na sprzęt do badania wzroku najmłodszych. W Częstochowie gwiazdą będzie w tym roku Grubson, ale organizatorzy przygotowali wiele innych wydarzeń.

Hasłem 30. Finału WOŚP jest “Przejrzyj na oczy” – wzrok to najważniejszy zmysł dla rozwijającego się organizmu. Dzieci poznają świat, uczą się kolorów, liter i cyfr. Organizatorzy 30. finału WOŚP chcą, by do polskich szpitali trafił najnowocześniejszy sprzęt do diagnozowania i ratowania wzroku najmłodszych, jednak nie zapominamy też o szerokiej diagnostyce wzroku.

Dlatego przy okazji 30. Finału, którego celem zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci, wraz salonami partnerskimi “Czas na wzrok” zapraszamy salony optyczne do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji bezpłatnych, przesiewowych badań wzroku u dzieci.

W Częstochowie główne wydarzenia odbędą się na Placu Biegańskiego. Impreza rozpocznie się tutaj o godz. 13. Wystąpią: Amelia Cierpiał i przyjaciele, PAPER ROSE, PreceDance, Białe Kruki Coverband, Tańka Szafraniec oraz Clödie. O godz. 20 odbędzie się tradycyjne Światełko do Nieba, a później zagra gwiazda wieczoru, Grubson.

O godz. 11 w III alei NMP odbędzie się Bieg Policz się z Cukrzycą, a o godz. 12 rozpocznie się impreza w Parku Lisiniec organizowana przez Zmorsowanych Częstochowa. Morsy tym razem wejdą do wody dopiero o godz. 13, wcześniej odbędą się licytacje i wydarzenia towarzyszące.

Inne wydarzenia to: wystawa z okazji 30-lecia WOŚP, Parada Serc, Food Truck Fundacji Mozaika, autobus krwiodawstwa, licytacje,
psi wolontariusze, pyszna grochówka, przejazd samochodów terenowych, zawody paintball, nurkowanie za piątaka, atrakcje dla dzieci.

Można już nabyć monetę okolicznościową z okazji 30 finału WOŚP w Częstochowie.

– Wydarzenie organizowane jest z uwzględnieniem zasad reżimu sanitarnego. Prosimy o odpowiedzialne zachowanie, dbajmy o siebie i innych! – apelują organizatorzy.

  • RED
Najnowsze artykuły