16.01.2018

Finał WOŚP w Olsztynie

Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Olsztyn udało się zebrać 39 908,49 zł. W akcji pozyskania środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków wzięło udział  121 wolontariuszy.

Granie z orkiestrą rozpoczęła Ekipa Jurajska, która w już sobotę, 13 stycznia 2018 zorganizowała Turystykę Rodzinną 4×4 oraz SuV na zasadzie rodzinnej wycieczki po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.

Finałową imprezę olsztyński sztab WOŚP zorganizował  w  hali sportowej przy ul. Zielonej. Wystąpiły grupa taneczna „Po Prostu”, formacja dziecięca „Full Of Power” oraz tancerze z  Zumba Kids, prowadzonego przez Ewelinę Cieślak. Dodatkową atrakcją było pojawienie się z motocyklem żużlowca Włókniarza Częstochowa, Mateusza Świdnickiego. Konfreransjerem był Dawid Furch, prezenter radia Rekord FM, który w przerwach pomiędzy licytacjami śpiewał piosenki z repertuaru Zenona Martyniuka.

Zagrały zespoły:  Castle Street Band, Daboja, The Bells  oraz gwiazda imprezy, Milsen.

Kulminacyjnym momentem niedzielnego finału było światełko do nieba. Odliczanie rozpoczął wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.
W sumie w gminie Olsztyn udało się zebrać 39 908,49 zł. Najwięcej, bo 8 029,45 zł zgromadziła Stajnia Biały Borek z Biskupic, drugie miejsce przypadło restauracji Spichlerz w Olsztynie – 6 849,18 zł.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły