Firma bukmacherska sponsorem tytularnym Włókniarza

08.01.2018

Firma bukmacherska sponsorem tytularnym Włókniarza

Zakłady bukmacherskie forBET zostały sponsorem tytularnym Włókniarza Częstochowa. Umowę podpisano w poniedziałek, 8 stycznia w siedzibie klubu przy ul. Olsztyńskiej.

W sezonie 2018 drużyna wystartuje pod nazwą forBET Włókniarz Częstochowa. – Firma forBET wspierała nas w zeszłym sezonie. Współpraca układała się bardzo dobrze, czego pokłosiem jest fakt, że zdecydowała się zostać sponsorem tytularnym – mówi Michał Świącik, prezes Włókniarza. – Podpisaliśmy umowę na najbliższy sezon żużlowy, ale myślę, że jako klub spełnimy pokładane w nas oczekiwania marketingowe, sportowe i będziemy współpracować przez kolejne lata.

Prezes forBET Robert Grzeszczyk wskazuje na kilka czynników, które spowodowały, że bukmacher internetowy postanowił zwiększyć swoje wsparcie względem częstochowskiego Włókniarza. – Od zeszłego roku przyglądaliśmy się wszystkim klubom żużlowym pod kątem współpracy z miastem, kibicami, aktywności w mediach. W Częstochowie wygląda to bardzo dobrze – uważa Grzeszczyk.

W ramach podpisanej umowy logo forBET pojawi się na motocyklach i strojach żużlowców z Częstochowy, a także będzie obecne na nośnikach reklamowych na stadionie oraz w klubowych social mediach. Kibice mogą także liczyć na zabawę przed meczami w fanZone forBET, czyli strefie kibica. – Dni meczowe na stadionie żużlowym będą jeszcze ciekawsze niż w poprzednim latach – przekonuje Paweł Majewski z firmy forBET. – Na każdym spotkaniu będzie strefa rozrywki z mnóstwem atrakcji. Będą symulatory, didżej, konkursy, zabawy.

Umowa między Włókniarzem a forBET ma charakter dwuczęściowy. – Klub otrzymywać będzie stałą kwotę, natomiast wysokość jej pozostałej części została uzależniona od stopnia udziału społeczności lokalnej i kibiców Włókniarza w zakładach bukmacherskich – wyjaśnia Grzeszczyk.

W poniedziałkowej konferencji wzięli również udział prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, jego pierwszy zastępca Jarosław Marszałek oraz przewodniczący Rady Miasta. Ich obecność nie była przypadkowa. Przypomnijmy, że w tym sezonie Włókniarz ma otrzymać bagatela 3,5 mln zł na promocję miasta poprzez sport.

– Skoro w 2018 roku przeznaczyliśmy na promocję miasta poprzez sport żużlowy jeszcze większą kwotę, liczymy, że będziemy świadkami jeszcze lepszych wyników sportowych – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Mam nadzieję, że nasi kibice będą mogli wspierać drużynę także w rundzie play-off. Wszystko robimy z myślą właśnie o tych, którzy przychodzą na mecze i kibicują Włókniarzowi. Bo przecież to oni są najbardziej stabilnym, ale też wymagającym sponsorem.

W najbliższym sezonie o wynik sportowy ma zadbać powracający po 20 latach do Częstochowy trener Marek Cieślak. – Jeszcze niedawno spokojnie chodziłem sobie po marketach w Częstochowie, a teraz ludzie zaczepiają mnie i już mówią o medalach – twierdzi Cieślak. – Nie jestem czarodziejem, ale mogę obiecać, że będę się bardzo starał o dobry wynik.

  • KR
  • zdj. kg

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły