Firma Hegelmann kupiła szpital hutniczy w Częstochowie

22.12.2021

Firma Hegelmann kupiła szpital hutniczy w Częstochowie

Szpital hutniczy na Kucelinie należący do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego został sprzedany za 4 miliony 740 tysięcy zł. Nabywcą zostanie firma Hegelmann, która nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie przeznaczenia zakupionej nieruchomości.

Stary szpital hutniczy na Kucelinie w Częstochowie wchodzi w skład Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, który obecnie funkcjonuje na Parkitce i Tysiącleciu. Zarząd województwa śląskiego chciał sprzedać budynek, bo nie jest potrzebny do działania całego szpitala.

Śląski Urząd Marszałkowski już po raz drugi wystawił budynek na sprzedaż. Tym razem cena wynosiła 4,7 mln zł zamiast 6 mln zł, które proponowano za pierwszym razem. Niższa cena zachęciła kontrahentów.

– Mogę potwierdzić, że jest nabywca, ale nie wiem, jakie ma plany wobec budynku – mówi Zbigniew Bajkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Nowym właścicielem szpitala zostanie firma Hegelmann, która złożyła najlepszą ofertę. Na razie trudno jednak powiedzieć, co będzie się mieścić na terenie szpitala. – Poczekajmy do podpisania aktu notarialnego, co powinno nastąpić na dniach. Wtedy będziemy mogli powiedzieć więcej, na razie są różne pomysły – mówi Fedir Yurkevych, prezes firmy Hegelmann.

Niewykluczone, że do budynku szpitala przeniesiona zostanie siedziba firmy z ulicy Kucelińskiej 22.

  • RED
Najnowsze artykuły