Fortuna 1. Liga. Skra Częstochowa – Odra Opole

22.04.2022

Skra Częstochowa podejmie w niedzielę 24 kwietnia Odrę Opole. Początek tego spotkania o godz. 15:00.

W poprzedniej kolejce podopieczni trenera Jakuba Dziółki zremisowali z Górnikiem Polkowice 2:2. Spotkanie w wykonaniu zawodników Skry było pełne dramaturgii, piłkarskich emocji i zwrotów akcji – zresztą nie pierwszy raz. Obie bramki dla zespołu Skry zdobył Krzysztof Ropski. – Bardzo nam zależało na zwycięstwie w tym meczu, ale nie udało się, chociaż byliśmy dzisiaj blisko. Stworzone, szczególnie w pierwszej połowie, sytuacje powinniśmy lepiej wykorzystać, by to spotkanie potoczyło się bardziej po naszej myśli. Byliśmy przygotowani na to, że Górnik Polkowice będzie korzystał z naszych błędów i strat, dlatego nasza taktyka była nieco inna. Starczyło na remis. Nie ukrywam, że te błędy, które zdarzają się przy stratach bramki są zbyt proste, ale sama analiza i świadomość tego nam nie wystarczają. Musimy być bardziej skoncentrowani i wykonywać szybciej pewne rzeczy, by takim sytuacjom zapobiegać. Zostało nam sześć meczów do tego, żeby osiągnąć nasz cel. Przed meczem planujemy, by grać według naszego sposobu, ale pierwsza liga pokazuje, że nie jest to proste. O wszystkim decydują detale, a my mierzymy się z tym po raz pierwszy i zbieramy z każdym meczem doświadczenie. Musimy jednak szybko wyciągać wnioski i tylko my jesteśmy winni temu, że dzisiaj mamy remis. Cały czas jest w nas dużo energii, by w tych meczach osiągać zwycięstwa. Taki jest sport. Przed meczem można pewne rzeczy zakładać, ale spotkanie trwa dziewięćdziesiąt minut i pisze swoje scenariusze. Zespół jest silny mentalnie. Widzę to w meczach i na treningach. Oczywiście dzisiaj po meczu w szatni było dużo złości i rozżalenia, bo piłkarze chcieli wygrać. Mamy w sobie wiele ambicji i determinacji, ale zawsze gramy z przeciwnikiem, który stawia swoje warunki, jednak mental mojej drużyny jest na wysokim poziomie – powiedział podczas pomeczowej konferencji Jakub Dziółka, trener Skry Częstochowa.