Gala Piłki Nożnej. Marek Papszun wybrany “Trenerem Roku”

22.01.2023

Gala Piłki Nożnej. Marek Papszun wybrany “Trenerem Roku”

Marek Papszun został wybrany “Trenerem Roku” w tegorocznej edycji plebiscytu tygodnika “Piłka Nożna”. Szkoleniowiec Rakowa Częstochowa po tę nagrodę sięgnął po raz trzeci z rzędu.

W kategorii “Trener Roku” zdecydowano się przyznać dwa wyróżnienia. Nagrodzono nie tylko Marka Papszuna, ale także Czesława Michniewicza. Szkoleniowiec Czerwono-Niebieskich został doceniony za sukcesy klubowe. Raków Częstochowa wraz ze swoim trenerem sięgnął bowiem w minionym roku po wicemistrzostwo kraju oraz Puchar i Superpuchar Polski. Ponadto dotarł również do decydującej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Obecnie częstochowski klub jest liderem PKO BP Ekstraklasy, mając aż dziewięć punktów przewagi nad Legią Warszawa.

– Chciałem podziękować i pogratulować przede wszystkim swojej drużynie, piłkarzom, sztabowi, klubowi, bo każdą nagrodę, którą otrzymuję, traktuję kolegialnie i wiem, że bez klubu nie mógłbym tu stać, bez piłkarzy i sztabu nie mógłbym odebrać tej nagrody. Za to dziękuję i chciałbym, żebyśmy szli dalej w tym samym kierunku i się rozwijali – mówił podczas gali Marek Papszun. Szkoleniowiec podziękował także swojej rodzinie – córce Aleksandrze, mamie Janinie i swojej żonie Małgorzacie, bez której – jak podkreślił – nie byłoby go tutaj w tym miejscu. – Wiem i ona też wie, że jest to kosztem jej osobistym. Niestety brzmi to brutalnie, ale ta praca jest na pierwszym miejscu i dziękuję Ci żono, że to tolerujesz i nawet w takich momentach, jak ostatnio w Turcji, kiedy słyszę w słuchawce, że znowu cię nie ma, jak tu się wszystko wali, to wiem, że to ogarniesz. Dziękuję ci serdecznie – podsumował.

 

Zespół Rakowa Częstochowa znalazł się wśród nominowanych do “Drużyny Roku”. Z kolei Bartosz Nowak był nominowany do “Ligowca Roku”, a Ivi Lopez na “Obcokrajowca Roku”.

 

fot. Grzegorz Misiak

  • pn
Najnowsze artykuły