Gala rzetelnych lokatorów

03.06.2019

Gala rzetelnych lokatorów

W Filharmonii Częstochowskiej odbył się finał konkursów „Rzetelny Lokator” i „Wspólny dom, wspólna sprawa”. Uczestnicy gali mieli okazję wysłuchać m.in. koncertu Haliny Mlynkovej.

Organizatorem konkursów skierowanych do lokatorów mieszkań komunalnych i członków wspólnot mieszkaniowych jest Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS”. Miejska spółka była także organizatorem wtorkowej uroczystości.

Tak jak w latach ubiegłych zadaniem uczestników konkursów było napisanie krótkiego tekstu w dowolnej formie na zadany temat. Tym razem motywem przewodnim konkursów była rodzina. Temat kojarzący się z tym, co ludziom najbliższe, odnoszący się więc pośrednio także do miejsca zamieszkania, osiedla, dzielnicy, miasta…  Autorzy nadesłanych prac (było ich łącznie blisko 120) podeszli do rodzinnego tematu w różny sposób: wracali do wspomnień, opisywali swoich najbliższych, pisali o swoich uczuciach i relacjach z rodziną, przywoływali rodzinne anegdoty. Tłem dla tych opowieści była Częstochowa – zarówno ta sprzed jakiegoś czasu, jak i miasto, w którym obecnie żyjemy.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania za udział, a gratulacje i nagrody (sprzęt AGD) odebrali autorzy najwyżej ocenionych przez jury prac. Wyróżnienia przyznano łącznie 20 osobom (po 10 w każdej kategorii), a główne nagrody trafiły do 6 osób (po 3 w konkursie).
W konkursie „Rzetelny Lokator” laureatami zostali: Magdalena Pietrasiak (I nagroda), Witold Kluczniak (II) i Marcin Leśniak (III), natomiast w konkursie „Wspólny dom, wspólna sprawa”: Bogumiła Pytlas (I), Szymon Sikorski (II) i Sławomir Pytlas (III).

Uroczystość w Filharmonii wokalnie uświetniły aktorki częstochowskiego Teatru Iwona Chołuj i Marta Honzatko, a na finał – jako gwiazda wieczoru – wystąpiła Halina Mlynkova z zespołem.

  • oprac. Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły