Galeria Jurajska będzie się rozbudowywać. Powstanie nowy budynek

19.01.2022

Galeria Jurajska będzie się rozbudowywać. Powstanie nowy budynek

Galeria Jurajska zamierza się rozbudować. Jak udało się nam dowiedzieć między ulicą Krakowską a Kanałem Kohna powstanie nowy budynek o powierzchni najmu blisko 7 tysięcy mkw.

Rozbudowa związana jest z dynamicznym rozwojem Galerii Jurajskiej, która mimo pandemii ma niemal komplet najemców, a są jeszcze kolejni chętni. Rozwiązaniem będzie rozbudowa, a konkretnie budowa nowego obiektu o powierzchni najmu 6,8 tys. mkw. O tym, jak duża będzie to inwestycja świadczy fakt, że w planach inwestycji jest powstanie 120 nowych miejsc parkingowych. Nasze doniesienia potwierdzają właściciele Galerii Jurajskiej.

– Na tym etapie możemy potwierdzić, że rozpoczynamy prace projektowe dotyczące rozwoju Galerii Jurajskiej. Czekamy także na wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Inwestor ma w planach stworzenie 3-kondygnacyjnego obiektu z funkcją handlowo-usługową, który powstałby między ul. Krakowską a ul. Kanał Kohna. Powierzchnia zabudowy inwestycji zajmie ponad 3,2 tys. m kw., z kolei powierzchnia najmu w budynku liczyć będzie sobie ok. 6,8 tys. m kw. Dodatkowo powstanie także min. 120 nowych miejsc parkingowych. Z racji tego, że inwestycja jest we wczesnej fazie, na razie nie chcemy zdradzać szczegółów dotyczących oferty nowej części Galerii Jurajskiej. Jedno jest pewne – powstaną tutaj nowe sklepy, a także punkty usługowe, co znacząco rozszerzy ofertę już i tak największego centrum handlowego w Częstochowie – informuje Galeria Jurajska.

Prace projektowe są na takim etapie, że w tej chwili nie możemy jeszcze zobaczyć wizualizacji nowego budynku, ale jego powstanie wydaje się kwestią czasu.

  • TS
Najnowsze artykuły