Galeria Jurajska nominowana do prestiżowej nagrody

02.02.2017

Galeria Jurajska nominowana do prestiżowej nagrody

Zeszłoroczna modernizacja food court, czyli strefy restauracyjnej w Galerii Jurajskiej znalazła się w gronie najciekawszych projektów zrealizowanych w ubiegłym roku. Inwestycja właśnie została nominowana do Property Design Awards w kategorii “Design – wnętrza: Centrum Handlowe”. Będzie w niej rywalizować m.in. ze Złotymi Tarasami i Halą Koszyki w Warszawie oraz Poznań City Center.

Remodeling strefy restauracyjnej był jedną z największych inwestycji Jurajskiej od jej powstania w 2009 roku. W ramach prac zleconych pracowni Maas Projekt modernizacji poddano ponad 2 tys. m kw. galerii. Efekty tej realizacji uznawane są dziś w branży za wzorcowe.

Galeria Jurajska postawiła na całkowitą zmianę aranżacji food court, wprowadzając elementy do tej pory niespotykane w galeriach handlowych. Całą strefę restauracyjną przy pomocy prześwitujących przepierzeń podzielono na kilka części. Podział podkreślono także specjalnymi “dywanami” z terakoty – jest to pomysł nawiązujący do estetyki hiszpańskich restauracji.

W całej przestrzeni utrzymano natomiast loftowy klimat. Food court Jurajskiej to połączenie nowoczesnego design’u z funkcjonalnością. Industrialny klimat wnętrza podkreślają m.in. zawieszone na łańcuchach lampy oraz betonowa posadzka. Elementem dominującym w przestrzeni jest duża, metalowa konstrukcja otoczona żarówkami, która nawiązuje stylistyką do nitowanych szyldów znanych z początków XX w. Dekoracja zajmuje aż 2 piętra!

W części restauracyjnej Jurajskiej ustawiono 100 stolików, ponad 300 siedzisk, a także aż 172 lampy! Samą strefę podzielono na kilka części – typowo restauracyjną, barową z hokerami i ladą, strefę relaksu z sofami i stolikami kawowymi, a także strefę dla dzieci ze specjalnie przystosowanymi meblami. W przestrzeni nie zabrakło także elementów artystycznych np. olbrzymiej grafiki wypełniającą jedną ze ścian.

Projektanci zdecydowali się także na optyczne zmniejszenie przestrzeni. Efekt uzyskano poprzez podwieszenie ażurowych sufitów oraz pomalowanie ścian na ciemny kolor. Dzięki temu strefa zyskała na przytulności i nie przytłacza typowo galeryjnym klimatem.

Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni podczas 4 Property Days w Katowicach, które odbywają się w tym roku w dniach 16-19 lutego. Na Jurajską można głosować na stronie konkursu http://www.propertydesign.pl/konkurs/property-design-awards-2017,23/

  • kg
  • zdj. arc
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły