GDDKiA przedłuża termin składania ofert na ukończenie autostrady A1

05.10.2019

GDDKiA przedłuża termin składania ofert na ukończenie autostrady A1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wykonawców zainteresowanych dokończeniem budowy autostrady A1 na wysokości Częstochowy, przedłużyła termin składania ofert w prowadzonych obecnie trzech postępowaniach przetargowych. Otwarcie ofert nastąpi 14 października 2019 r.

Przedłużenie terminu składania ofert pozwoli firmom na ich rzetelne przygotowanie, co zdaniem GDDKiA powinno przełożyć się na sprawny wybór solidnych wykonawców. Nowy termin we wszystkich trzech postępowań został, który został wyznaczony na 14 października br., dotyczy montażu barier ochronnych na odcinku autostrady A1 węzeł Rząsawa – węzeł Blachownia wraz z włączeniem autostrady A1 do drogi krajowej DK1 na węźle Rząsawa, wykonania oznakowania poziomego i pionowego na odcinku autostrady A1 węzeł Rząsawa – węzeł Blachownia wraz z włączeniem autostrady A1 do drogi krajowej DK1 na węźle Rząsawa oraz wykonanie ogrodzenia autostrady A1 węzeł Rząsawa – węzeł Blachownia wraz z włączeniem autostrady A1 do drogi krajowej DK1 na węźle Rząsawa. Wykonanie tych elementów jest niezbędne i koniecznie, aby uzyskać zgodę na użytkowanie autostrady tego odcinka autostrady.

Odbędą się konsultacje

Przedłużenie czasu na przygotowanie ofert wynika przede wszystkim z powodu pytań, jakie napływają od zainteresowanych przedsiębiorców. Dodatkowy czas pozwoli na rozwianie ewentualnych wątpliwości, uniknięcie nieporozumień i zminimalizowanie ryzyka, które mogłyby się pojawić już w trakcie realizacji kontraktu.

Prace na A1 nabrały tempa

Przypomnijmy, że w ubiegły piątek 27 września oddany został do ruchu wiadukt drogowy nr 358 na autostradą A1, w Białej Dolnej, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 491 relacji Częstochowa – Kamyk. W najbliższym czasie udostępniony zostanie również wiadukt nr 356 w ciągu drogi wojewódzkiej nr 483 relacji Lubojenka – Częstochowa. Jeszcze wcześniej uzyskano pozwolenie na użytkowanie pierwszego wiaduktu drogowego na węźle Częstochowa Jasna Góra w ciągu DK43.

 

fot. GDDKiA

  • Paula Nogaj
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły