Gdzie są te dzieci?

23.07.2022

Gdzie są te dzieci?

Przejeżdżając ulicami Częstochowy, można zauważyć, nowe bilbordy z pytaniem „Gdzie są te dzieci?”. Jak dowiedzieliśmy się, jest to kolejna akcja Fundacji „Nasze Dzieci” z Kornic na Śląsku, którą już znamy z  ogólnopolskich akcji, takich jak: „Mam 11 tygodni…” czy „Kochajcie mnie mamo i tato”.

Tym razem Fundacja postanowiła zadać pytanie mieszkańcom miast i wsi: Gdzie są Te dzieci? Na bilbordach można zobaczyć zdjęcie dwóch ślicznych, małych, tulących się do siebie dziewczynek. Natomiast po lewej stronie znajduje się wymowna grafika przedstawiająca model rodziny dziś, w latach osiemdziesiątych oraz pięćdziesiątych. Organizatorzy akcji pokazują, że w latach pięćdziesiątych oraz osiemdziesiątych rodziło się w Polsce więcej dzieci niż w ostatnich latach, pomimo wprowadzenia w 2016 r. programu Rodzina 500 Plus, który miał zachęcać do powiększania rodziny. Czy program ten spełnił swoją funkcję ?

Z drugiej strony, patrzą na obecne realia, według GUS inflacja w czerwcu wyniosła 15,5 proc. To najwyższy odczyt od 1997 roku, ogromne trudności w uzyskaniu kredytu, szalejące ceny w sklepach, wygórowane ceny mieszkań. Możemy zadać sobie pytanie, czy jest to czas na powiększanie rodziny?

  • Teresa Szajer
Najnowsze artykuły