Gmina Koniecpol uruchomiła bezpłatną komunikację

12.01.2022

Gmina Koniecpol uruchomiła bezpłatną komunikację

Od poniedziałku w Koniecpolu funkcjonuje Gminna Komunikacja Publiczna. Sześć specjalnych linii kursuje pomiędzy wszystkimi sołectwami. Przejazdy są bezpłatne.

Gmina Koniecpol jako organizator publicznego transportu zbiorowego w gminnych przewozach pasażerskich 10 stycznia 2022 r. uruchamiła bezpłatne połączenia o charakterze użyteczności publicznej. Na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol pozyskano dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

W ramach systemu komunikacji publicznej funkcjonować będzie sześć nowych linii autobusowych, które połączą sołectwa z miastem Koniecpol. Busy będą kursować na trasach: Koniecpol – Pękowiec przez Zaróg, Oblasy, Koniecpol – Luborcza przez Koniecpol Stary, Koniecpol – Łysaków przez Teodorów, Koniecpol – Łabędź przez Okołowice, Teresów – Radoszewnica przez Stary Koniecpol, Koniecpol – Łysiny przez Łabędź.

W przypadku ewentualnych uwag lub sugestii co do godzin kursowania autobusów Urząd Miasta i Gminy Koniecpol władze gminy proszą o pisemny kontakt z Biurem Podawczym. Jak podkreśla burmistrz Ryszard Suliga, gmina jest otwarta na sugestie mieszkańców, aby jeszcze usprawnić komunikację.

  • BM
Najnowsze artykuły