Goście z Betlejem

28.08.2018

Goście z Betlejem

Oficjalna delegacja z Betlejem odwiedziła Częstochowę. Goście spotkali się m.in. z prezydentem miasta, uczestniczyli w wydarzeniach odbywających się w ramach 26. Dni Częstochowy, zapoznali się z funkcjonowaniem  specjalnych stref ekonomicznych.

Częstochowa od 2004 roku ma podpisaną umowę o współpracy z  Betlejem. W jej ramach organizowano m.in. warsztaty muzyczne dla młodzieży z Akademii Muzycznej w Betlejem i Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie, koncerty kwintetu ZSM oraz Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy i Cezarego Saneckiego w Jerozolimie, czy udział przedsiębiorców z Betlejem w Gwiazdkowej Alei w Częstochowie.

Betlejem jest ważnym ośrodkiem Państwa Palestyńskiego, mocno związanym z wielokulturową i wielonarodową historią regionu. Miasto pozostaje jednym z najważniejszych symboli chrześcijaństwa, kojarzonym w Polsce głównie ze świętami Bożego Narodzenia.

Delegacja, w której składzie znaleźli się Konsul Honorowy RP w PalestynieSalah Omar Attalah, burmistrz Betlejem Anton Salman oraz radny Miasta BetlejemNader Rahil, spotkała się m.in. z prezydentem miasta Krzysztofem Matyjaszczykiem, podprzeorem Jasnej Góry O. Janem Poteralskim, zwiedziła Klasztor Jasnogórski, wystawę „Husaria – broń wschodnia” w Muzeum Częstochowskim, uczestniczyła w wydarzeniach przygotowanych z okazji 26 Dni Częstochowy, w tym w koncercie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej. Goście obejrzeli z zainteresowaniem mecz Skry. W niedzielę odwiedzili tereny specjalnych stref ekonomicznych oraz podczęstochowski Olsztyn.

Wizyta odbywała się w dniach 24-26 sierpnia. Pierwszego dnia delegacji towarzyszył ambasador Państwa Palestyńskiego Mahmoud Khalifa.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły