Grad medali częstochowskich studentek w Europejskich Igrzyskach Studentów

27.07.2018

Z trzema medalami – jednym złotym i dwoma brązowymi – wróciły reprezentantki Uniwersytetu im. Jana Długosza z IV Europejskich Igrzysk Studentów, które odbyły się w najstarszej uczelni wyższej w Portugalii w miejscowości Coimbra. W sumie w igrzyskach brało udział około 4000 studentów z 294 uczelni europejskich. Młodzi sportowcy rywalizowali w 13 dyscyplinach sportowych.

Częstochowskie studentki, podopieczne dr. Wiesława Pięty, zawodniczki Klubu Uczelnianego AZS AJD w Częstochowie w składzie: Roksana Załomska, Klaudia Kusińska i Kinga Falarz błyszczały w portugalskiej Coimbrze. Poziom zmagań sportowych był wysoki, o medale rywalizowały reprezentantki wielu krajów. W turnieju drużynowym wystąpiło 12 uniwersytetów, a w turnieju indywidualnym – 33 studentki. Medal z najcenniejszego kruszcu zdobyły w grze podwójnej Roksana Załomska i Klaudia Kusińska. W pozostałych konkurencjach Polki również stawały na podium – brązowy medal w turnieju drużynowym zdobyły Roksana Załomska, Klaudia Kusińska i Kinga Falarz, dodatkowo Roksana Załomska wywalczyła brąz medal w turnieju indywidualnym.