Grad medali częstochowskich studentek w Europejskich Igrzyskach Studentów

27.07.2018

Grad medali częstochowskich studentek w Europejskich Igrzyskach Studentów

Z trzema medalami – jednym złotym i dwoma brązowymi – wróciły reprezentantki Uniwersytetu im. Jana Długosza z IV Europejskich Igrzysk Studentów, które odbyły się w najstarszej uczelni wyższej w Portugalii w miejscowości Coimbra. W sumie w igrzyskach brało udział około 4000 studentów z 294 uczelni europejskich. Młodzi sportowcy rywalizowali w 13 dyscyplinach sportowych.

Częstochowskie studentki, podopieczne dr. Wiesława Pięty, zawodniczki Klubu Uczelnianego AZS AJD w Częstochowie w składzie: Roksana Załomska, Klaudia Kusińska i Kinga Falarz błyszczały w portugalskiej Coimbrze. Poziom zmagań sportowych był wysoki, o medale rywalizowały reprezentantki wielu krajów. W turnieju drużynowym wystąpiło 12 uniwersytetów, a w turnieju indywidualnym – 33 studentki. Medal z najcenniejszego kruszcu zdobyły w grze podwójnej Roksana Załomska i Klaudia Kusińska. W pozostałych konkurencjach Polki również stawały na podium – brązowy medal w turnieju drużynowym zdobyły Roksana Załomska, Klaudia Kusińska i Kinga Falarz, dodatkowo Roksana Załomska wywalczyła brąz medal w turnieju indywidualnym.

dav

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły