Granica 6 zł przekroczona!

26.10.2018

Granica 6 zł przekroczona!

Rosnące ceny na stacjach paliw niejednego kierowcę przyprawiają o zawrót głowy. Posiadacze pojazdów z silnikiem benzynowym za litr paliwa muszą zapłacić średnio 5,11 lub 5,42 zł. Z kolei ropa utrzymuje rekordowo wysoką w tym roku cenę – średnio za litr trzeba zapłacić 5,15 zł.

Powodów do zadowolenia nie mają też użytkownicy samochodów z instalacją gazową – od początku tego roku LPG podrożało aż o 35 groszy. Aktualnie litr gazu oferowany jest średnio po 2,49 zł – ostatni raz paliwo to kosztowało tyle w grudniu 2014 roku! Co ciekawe, najniższe ceny na stacjach znajdziemy między innymi w województwie śląskim. Najdrożej jest natomiast w województwie lubuskim. Wysokie ceny paliw mogły przyprawić o zawrót głowy szczególnie kierowców tankujących na autostradzie. Jeden z operatorów stacji typu MOP na A1 zaproponował za litr diesla cenę przekraczającą 6 zł! Na szczęście jest nadzieja na wyhamowanie podwyżek. – Ropa na światowych giełdach tanieje, ale na obniżkę kosztów tankowania mogą liczyć tylko właściciele samochodów z silnikiem benzynowym. Detaliczna cena oleju napędowego, która ciągle jest niższa od referencyjnych cen hurtowych, w jakich krajowe rafinerie oferują do sprzedaży to paliwo, ogranicza szansę na niższe ceny diesla na stacjach – oceniają eksperci z serwisu e-petrol.pl.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły