02.02.2018

Gwiazda cygańskiej muzyki w Częstochowie

Uwielbiacie duże rozśpiewane i roztańczone widowiska artystyczne, których motywem przewodnim jest cygański folklor? Tego wydarzenia nie możecie zatem przegapić! W najbliższą niedzielę (4.02.) w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie wystąpi Don Vasyl!

Barwne stroje, żywiołowe tańce i szlagiery, które wszyscy doskonale znamy i lubimy – krótko mówiąc, sala koncertowa z pewnością wypełni się niepowtarzalnym klimatem. Główna gwiazda jest znana przede wszystkim z tego, że podczas występu nawiązuje bliski kontakt z publicznością. To pewnie z tego też powodu z wiekiem fanów jego twórczości nie ubywa, a wręcz przybywają całe rzesze nowych i coraz to młodszych.

Don Vasyl pochodzi z królewskiej rodziny Cyganów wielkomiejskich. Na estradzie występuje od.. 12 roku życia! To właśnie on jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów odbywającego się nieprzerwanie od 1997 roku.

W 1987 założył zespół artystyczny Don Wasyl i Roma, który mógł poszczycić się licznymi tournee po całym świecie – w tym koncertami w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej „Paryskiej Olimpii”. Po pewnym czasie zmieniła się jego nazwa na Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. Muzyczna ekipa ma w swoim dorobku również liczne koncerty w kraju i za granicą.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły