Herody 2019 już w najbliższą niedzielę

22.01.2019

Herody 2019 już w najbliższą niedzielę

Barwny korowód poprzedzi XXII Jurajski Przegląd Grup Kolędniczych “Herody 2019”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 27 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Niegowie. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wydarzenie. Wstęp wolny.

Korowód z członkami zespołów, zaproszonymi gośćmi a także mieszkańcami miejscowości ma ruszyć spod Krakowskiego Banku Spółdzielczego o godz. 12:30 i przejść ulicami Niegowy aż do GOK-u w Niegowie, gdzie o 13:00 rozpocznie się przegląd, który ma charakter konkursu i jest skierowany do autentycznych i rekonstruowanych grup kolędniczych z terenu Jury.

Organizatorzy – Gminny Ośrodek Kultury w Niegowie oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie dzięki wydarzeniu chcą pokazać i popularyzować wśród publiczności bogactwo obrzędów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i karnawałem. Przede wszystkim jest to także wyjątkowa okazja do integracji międzypokoleniowej oraz przekazywania tradycji.

-Do przeglądu zapraszamy grupy: herodowe, kolędnicze i ostatkowe złożone zarówno z osób dorosłych jak i dzieci. Występy zostaną ocenione przez jury składające się z etnografów i folklorystów, które wyłoni laureatów i reprezentantów regionu  na Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej – mówi Beata Kępska z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

  • Paula Nogaj
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły