Idę tam, gdzie idę

10.11.2018

Idę tam, gdzie idę

W nietypową górską podróż zabierze nas Robert Jodłowski podczas wernisażu swoich fotografii. Wydarzenie, które odbędzie się w piątek, 16 listopada w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater, uświetni koncert zespołu AmperA. Wystawę „Idę tam, gdzie idę” będzie można oglądać do 1 grudnia.

Robert Jodłowski jest operatorem od lat związanym z TVP Katowice. Rejestruje chwile. Ludzi, zdarzenia, momenty triumfu i radości, ale również wstydu, pogardy i porażki (te lubi najbardziej). Od 2017 roku jest promotorem kultury w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Wcześniej zamknięte w kadrze zimowe zmagania z tatrzańską naturą złożyły się na ekspozycję „Czas Czekana”, którą w lutym 2017 roku autor prezentował w Galerii Zwiastun (Miejska Galeria Sztuki). Rok 2018 zainaugurował wystawą „Pasażer ze wschodu” w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. Kończy go natomiast ekspozycją „Idę tam, gdzie idę”. – W górach nie ma miejsca na kłamstwo. Te fotografie są więc najbardziej szczere ze wszystkich. Tam aparat wyciąga się zawsze po coś, mając w głowie to, że w takich ekstremalnych warunkach sprzęt bardzo szybko można stracić… – tak o pracach Jodłowskiego pisze Marek J. Piwko, artysta-plastyk, grafik, ilustrator. – Oglądając te zdjęcia, nie mówmy więc „jakie ładne obrazki”, choć te widoki są monumentalnie piękne. Wśród tych zaśnieżonych przestrzeni, w których człowiek jest jedynie czarnym punktem, Robert poszukuje też detali. Dostrzeże to, co ktoś zostawił na szlaku. Mogą być to te słynne już „Szpilki na Giewoncie” z wystawy „Czas Czekana”, może to być rękawiczka, skarpetka… Ale w górach przede wszystkim zostawia się jednak duszę. I tego, co wydaje się niewidoczne, doszukujmy się między szczytami – dodaje. Podczas wernisażu nie zabraknie też atrakcji dla fanów muzyki. A to za sprawą, reportażu koncertowego poświęconego Krzysztofowi „Grabażowi” Grabowskiemu i grupie Pidżama Porno. Wystawę uświetni też koncert zespołu AmperA.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły