II Jurajskim Kongres Gospodarczy: Porozumienie gmin makroregionu

29.09.2018

II Jurajskim Kongres Gospodarczy: Porozumienie gmin makroregionu

Zwiększenie atrakcyjności turystycznej Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a także rozwoju zrównoważonego transportu – m.in. takie deklaracje padły na II Jurajskim Kongresie Gospodarczym, na którym prezydenci i burmistrzowie czterech miast – Zawiercia, Myszkowa, Ogrodzieńca i Częstochowy podpisali porozumienie na rzecz rozwoju i promocji gmin makroregionu Jury Krakowsko-Częstochowskej.

Włodarze jurajskich miast chcą, aby możliwości rozwoju i zagospodarowania kolejnych terenów inwestycyjnych w miastach były zdecydowanie większe. Porozumienie dotyczyło również podnoszenia kwalifikacji zawodowych, współpracy i wymiany dobrych praktyk.

źródło: Urząd Miasta Częstochowy

  • pn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły